Wiśniowski otworzył bramy do kariery młodym ślusarzom

Wczoraj w siedzibie firmy Wiśniowski odbyła się gala wręczenia certyfikatów uczniom, którzy wzięli udział w programie Erasmus i mieli okazję uczyć się zawodu ślusarza w Niemczech.

wsb3

Projekt zagranicznych staży dla ślusarzy został złożony do programu Erasmus+ w 2016 roku =. Dzięki staraniom wielu osób i pomocy firmy Wiśniowski, trzydziestu uczniów Ochotniczego Hufca Pracy z Nowego Sącza mogło wziąć udział w programie stażowym.

Trzy grupy młodych ludzi na trzy tygodnie wyjechały do Frankfurtu nad Odrą, gdzie pod okiem specjalistów mogli odkrywać tajniki ślusarskiego fachu. Zajęcia praktyczne wzbogacono o 140 godzin nauki języka niemieckiego, lekcje z historii kultury i zajęcia zawodoznawcze.

Ręczne budowanie zasuwki przy wykorzystaniu pilników, piłki do metalu oraz nauka obsługi narzędzi takich jak: tokarki, frezarki, wiertarki stołowe to jedne z wielu umiejętności, w które w ramach programu wzbogacili się uczestnicy.

Zdobyta wiedza i praktyka już niedługo przyda się w pracy. Część z uczniów od czerwca rozpocznie pracę w firmie Wiśniowski.

To, co państwo robicie jest przykładem dla innych w jaki sposób opiekować się młodzieżą. Z wielką przyjemnością i chętnie podejmujemy wszelkie działania, które inicjujemy wspólnie. Bardzo za to dziękujemy, ponieważ młodzi ludzie są tutaj otoczeni najlepszą opieką. Tutaj zdobywa się zawód w najlepszych warunkach i z najlepszym skutkiem.

Firma przygotowała dla wszystkich uczestników uroczystości poczęstunek oraz ściankę, na której uczniowie wraz z certyfikatami mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

 

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]