Wilczyska: z niewiadomych przyczyn dachował ciągnikiem w rowie. Jedna osoba w szpitalu

Wilczyska: z niewiadomych przyczyn dachował ciągnikiem w rowie. Jedna osoba w szpitalu

Około godziny 14.30 w miejscowości Wilczyska (gmina Bobowa) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem ciągnika rolniczego. Na miejsce natychmiast pospieszyły służby ratunkowe, w tym strażacy z jednostek OSP Bobowa, Wilczyska, z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Gorlic, a także Zespół Ratownictwa Medycznego i policja. 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, traktorem po drodze publicznej jechało dwóch mężczyzn – syn i ojciec. Kierowcą był syn, który prawdopodobnie zagapił się i wjechał do rowu, w efekcie czego ciągnik dachował. Na szczęście pojazd miał kabinę, która uratowała życie obu mężczyzn.

– Nikt nie wymusił traktorzystom pierwszeństwa, ani nie zajechał drogi – poinformował w rozmowie z naszą redakcją młodszy inspektor Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji.

Kierowcę przebadano alkomatem. Był trzeźwy. Nie został ranny.

– Jeśli się okaże, że starszy mężczyzna odniósł poważne obrażenia, może być dochodzenie i zarzuty dla syna o spowodowanie wypadku, a jeśli będą to lekkie, powierzchowne obrażenia, kierowca dostanie mandat – zaznaczył mł. insp. Sebastain Gleń dodając, że policja czeka na informacje ze szpitala.

Aktualizacja: po przebadaniu pasażera ciągnika rolniczego, okazało się, iż jego obrażenia nie są poważne. Kierowca, czyli syn rannego, otrzymał mandat w wysokości 400 złotych.

Fot. arch. KMP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook