Wiktoria Tracz i jej ,,Bajka” w polskim języku

Wiktoria Tracz i jej ,,Bajka” w polskim języku

Wiktoria Tracz

Wiktoria Tracz zaprezentowała światu swój najnowszy singiel, tym razem w języku polskim. Pochodząca z Nowego Sącza młoda artystka w utworze ,,Bajka” stawia na taneczne rytmy.

O Wiktorii Tracz pisaliśmy wielokrotnie na łamach portalu dts24.pl, zwłaszcza przy okazji jej udziału w muzycznym show TVP2 – The Voice Kids.

19-latka przyznaje, że już od dawna marzyła o singlu w ojczystym języku. Ponieważ mieszka obecnie w Wielkiej Brytanii, większość piosenek tworzy po angielsku.

– Pomimo tego, że już wcześniej wydawałam piosenki, to jednak czuję, że ten singiel będzie takim moim debiutem na polskim rynku. Szczególnie że „Bajka” ma za sobą wspaniałych songwriterów, z którymi miałam okazje współpracować i nawiązać kontakt. Tutaj mowa o Przemku Puku i Soni Maselik. Gdy piszę w całości swoje kompozycje, teksty to jest jednak mały stres, ale kiedy wiem, że mam wsparcie doświadczonych songwriterów, jestem bardziej spokojna – przyznaje Wiktoria Tracz.

Jak zdradza młoda artystka, kolejny singiel również realizować będzie we współpracy z kompozytorem i producentem Przemysławem Pukiem.

Wiktoria we wrześniu 2016 roku rozpoczęła naukę w artystycznej szkole The BRIT School w Londynie. Teraz studiuje na wydziale muzyki popularnej w ICMP. Ma na swoim koncie nagrody zdobyte podczas licznych festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych, organizowanych w Polsce oraz za granicą.

W 2018 roku zaprezentowała się szerszej publiczności, biorąc udział w programie The Voice Kids. Pochwalić się może też m.in. występem w chórkach dla Acentha Lang  podczas prestiżowego Dimond Dining Event, organizowanego przed wręczeniem nagród muzycznych The BRIT Awards. Ma za sobą mini trasę koncertową w USA. Promowała podczas niej płytę ,,Powroty impossible’’, występując w San Diego, Las Vegas, Pasadenie i Los Angeles.

19-latka nie tylko śpiewa, ale i komponuje. W 2020 roku wydała swoją pierwszą autorską EP-ke – ,,Chaos”. W 2021 i 2022 prezentowała swoje kolejne single. Wiktoria przyznaje, że zawsze czuła się dobrze w różnego rodzaju gatunkach muzycznych, ale teraz stawia na taneczne kawałki.

Singiel ,,Bajka” miał swoją premierę 6 kwietnia.

,,Jedna z najlepszych twoich piosenek. Wpada w ucho, zwłaszcza refren”, ,,Kocham to. Czekałam na coś po polsku”, ,,Nie mogę przestać słuchać. Będzie hit!” – komentowali internauci w serwisie YouTube.

fot. screen teledysku – Wiktoria Tracz, youtube

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.