Urodziła się z połową serduszka. Tysiące ludzi pospieszyło na ratunek. Po 10 latach trzeba pomóc jeszcze raz…

Urodziła się z połową serduszka. Tysiące ludzi pospieszyło na ratunek. Po 10 latach trzeba pomóc jeszcze raz…

Wyścig, w którym stawką było życie małej Wiktorii rozpoczął się w grudniu 2008 roku, trzy tygodnie przed narodzinami dziewczynki. Ostatnie USG kontrolne ciąży wprowadziło rodziców nienarodzonego jeszcze dzieciątka w rozpacz. Okazało się, że ich skarb urodzi się tylko z połową serduszka i jeśli w pierwszych dniach bo narodzinach nie trafi na stół operacyjny, to maleńkie życie zgaśnie. Aby je ratować trzeba było zebrać mnóstwo pieniędzy…

Zofia i Dariusz (małżeństwo z gminy Łososina Dolna) poruszyli opowieścią o swojej córeczce tysiące ludzi. Sądeczanie modlili  się o cud, trzymali kciuki i tłumnie odpowiadali na apel o pomoc. Udało się zebrać pieniądze dzięki którym tuż po narodzinach można było oddać dziecko w ręce profesora Edwarda Malca, który wówczas pracował w klinice w Monachium.  W styczniu 2009 roku kardiochirurg przystosował do życia malutkie serduszko Wiktorii Czech. Dwa lata później dziewczynka została poddana ponownej operacji, która dopełniła dzieła naprawy.

Wiktoria  wyrosła na śliczną, rezolutną dziewczynkę. Ma młodszą siostrę i brata oraz mnóstwo przyjaciół wśród rówieśników. Uwielbia czytać książki i malować. Z pasją chodzi do szkoły.

Jednak walka o zdrowie i życie dziewczynki nadal trwa.

Niedawno stwierdzono u niej enteropatię wysiękową – organizm Wiktorii nie zatrzymuje białka, za to zatrzymuje wodę. Dziewczynce puchnie brzuszek, plecy, nóżki. Trzeba było wprowadzić wysokobiałkową dietę. Między posiłkami córeczka Zofii i Darka musi dostawać wysokiej jakości drinki i batony białkowe. Co dziesięć dni trzeba wykonywać jej badanie krwi.

Leczenie choroby nie będzie łatwe ani tanie.

Wierzymy jednak, że wszystko będzie dobrze i nasza córeczka będzie mogła prowadzić normalne życie – mówią rodzice.

Akcję pomocy wciąż koordynuje nowosądeckie Stowarzyszenie Sursum Corda

Możesz pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto bankowe stowarzyszenia: 26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
z tytułem przelewu: „Wiktoria Czech”
Lub przekazać Wiktorii 1% podatku wpisując w deklaracji PIT KRS 00000 20382 a w polu „Cel szczegółowy: Wiktoria Czech

 

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama