W nowosądeckim ratuszu na jazzowo. III Noworoczny Koncert Jazzowy

„Boogie woogie”, „In the mood” czy „April in Paris”  – m.in. takie jazzowe przeboje zabrzmiały w sobotę, 20 stycznia, w nowosądeckim ratuszu, gdzie zespół Bassara Jazz Collective dał III Noworoczny Koncert Jazzowy. Sala ratuszowa wypełniła się słuchaczami po brzegi. 

– Dzisiejszy koncert złożony był z dwóch części. Podczas pierwszej wystąpił big band, w skład którego wchodzi ok. 20 muzyków. W drugiej części zagrała orkiestra złożona z ok. 40 członków – mówi Mateusz Bassara, założyciel zespołu i dyrygent.

– Na ten wieczór wybrałem największe przeboje ery swingowej, takie hity jak: Boogie woogie, In the mood, Little Brown Jug, Blue Kiss, czy April in Paris, który wykonywała Ella Fitzgerald wraz z Louisem Armstrongiem. Z orkiestrą zagraliśmy wiązankę standardów jazzowych, po części tych, które wykonywał big band – dodaje.

Na końcu publiczność usłyszała utwór, który nie wpisuje się bezpośrednio w muzykę swingową ale jest standardem jazzowym – „Children of Sanchez”.

Big band „Bassara Jazz Collective” istnieje od czterech lat. Działa przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu.

– Nasz zespół istnieje w szkole jako dodatkowy przedmiot. Natomiast orkiestra istnieje od dwóch lat. Do jej stworzenia zainspirował mnie rozwój big bandu. Pomyślałem zatem, by spróbować z orkiestrą symfoniczną grać muzykę rozrywkową i jazzową.     

W najbliższym czasie zespół wystąpi już 5 lutego w Sali Lustrzanej w Tarnowie.

– Serdecznie zapraszam, jeśli tylko ktoś ma ochotę nas posłuchać – dodaje Mateusz Bassara.

III Noworoczny Koncert Jazzowy w sądeckim ratuszu poprowadziła Julia Kaczmarczyk.

Zobacz fragmenty koncertu:
oraz:
***
Zespół Bassara Jazz Collective zdobywał m.in. następujące nagrody i wyróżnienia: 

„School and Jazz Festival Lubaczów” 2015 (ogólnopolski konkurs) – Grand Prix

„Echo Trobmity Nowy Sącz” 2015 – II miejsce

„School and Jazz Festival Lubaczów” 2016 (ogólnopolski konkurs) – wyróżnienie

„XIX Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych” 2016 – I miejsce

„Echo Trobmity Nowy Sącz” 2016 – I miejsce

Fot. Agnieszka Małecka
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.