Wiktoria Bomba wicemistrzynią Polski do lat 17 w podnoszeniu ciężarów [ZDJĘCIA]

LUKS Nowosądeczanin Powroźnik powiększa gablotę o kolejne trofeum. Wiktoria Bomba została wicemistrzynią Polski do lat 17 w ponoszeniu ciężarów. Impreza w Ciechanowie trwa do dzisiaj. Podopieczni Moniki Grzesiak-Bomby wrócili już do domów. Mają za sobą udany występ.

Monika Grzesiak-Bomba, która jest wiceprezesem klubu a zarazem trenerem (jednocześnie pełni rolę trenera kadry narodowej juniorek do lat 17) przyznaje w rozmowie z naszą redakcją, że wyprawa do Ciechanowa była bardzo wartościowa. Jak sama przyznaje, szans medalowych było więcej.

– Mistrzostwa Polski rozpoczęły się w środę. My zameldowaliśmy się na miejscu we czwartek. Dzień później Wiktoria sięgnęła po srebro. W rwaniu pokonała granicę 55 kg, stawka była bardzo wyrównana. Wiedzieliśmy, że w podrzucie czuje się lepiej. Wyczekaliśmy do 70 kg, które pokonała. Potem nastąpił atak na 74 kg, co dawało srebrny medal. Próba okazała się udana. Złoty medal był poza zasięgiem. Wywalczyła go dziewczyna, która jest reprezentantką Polski i jest szykowana pod Mistrzostwa Europy. Patrząc na wyrównany poziom zawodów osiągnięcie Wiktorii jest wielkim sukcesem – mówi pani trener w rozmowie z DTS24.

Poza Wiktorią Bombą do Ciechanowa pojechali także inni zawodnicy. Z dobrej strony zaprezentował się Szymon Ziębowicz. Zajął 5. miejsce w kategorii do 81 kg. Podrzucił 96 kg i atakował ciężar o wadze 101 kg, co w praktyce dawało srebrny medal. Minimalny błąd techniczny sprawił, że próba okazała się nieudana. Dla Szymona Ziębowicza był to debiut w zawodach tej rangi. Zebrał cenne doświadczenie, podobnie jak pozostali zawodnicy: Gabriel Horowski (kat. 89 kg – 5. miejsce, poprawione rekordy życiowe), Oliwia Stypka (kat. 64 kg.) oraz Artur Gołyźniak (kat. 96 kg). Poniżej zdjęcia z Mistrzostw Polski. – Nasz wyjazd na zawody był możliwy dzięki Gminie Muszyna oraz Powiatowi Nowosądeckiemu, za co serdecznie dziękujemy – kończy rozmówczyni.

Fot: Monika Grzesiak-Bomba / LUKS Nowosądeczanin