Wiktor Jeż (STT Fakro) na podium Tennis Europe na Litwie

Wiktor Jeż (STT Fakro) na podium Tennis Europe na Litwie

W litewskim mieście Siauliai,  po zaciętej walce w finale Tennis Europe w katergorii do lat 14, na podium stanął sądeczanin Wiktor Jeż.

12 lat musieliśmy czekać na grę, w której do finału Tennis Europe doszedł sądeczanin. Dokładnie i aż 12 lat minęło od czasu,  kiedy Oskar Michałek reprezentował Nowy Sącz na turnieju Tennis Europe w Holandii. Pomijając pierwszy mecz, który jak to najczęściej bywa – jest najtrudniejszy, pozostałe mecze aż do finału zawodnik Sądeckiego Towarzystwa Tenisowego Fakro Wiktor Jeż przechodził bardzo pewnie i zdecydowanie, ogrywając pierwszego i trzeciego rozstawionego, tj. Saveliy Kazimirov i Filip Ladman. To były bardzo dobrze obsadzone zawody, uczestniczyli w nich jedni z najlepszych tenisistów. Świetna gra  Wiktora i zwycięstwo  z  Kazmirov z Ukrainy (6-3, 6-3) i Filipem Ladman (6-3, 6-1), doprowadziły do walki o  pierwsze miejsce na podium.

W finale Wiktor niestety musiał stawić czoło porażce w 3 setach 6-2, 2-6, 1-6 z zawodnikiem z Ukrainy  Dmytro Vterkovskyi, który na co dzień trenuje w znanej i renomowanej Akademii Tenisa Patricka Mouratoglou we Francji. Należy jednak pamiętać, że każda porażka jest krokiem naprzód w drodze do sukcesu, a doświadczenie ma nieocenioną wartość.

Sądeczanin kontynuuje swoje kolejne tegoroczne starty w Estonii, w mieście Narva, gdzie pełen pozytywnej energii walczy o kolejne zwycięstwa. Lada moment wyruszy na Turniej Tenisa Ziemnego w Tarbes we Francji, który od dawna był marzeniem Wiktora.  Co więcej zakwalifikował się do niego jako jedyny Polak.  Turniej ten  zarówno dla zawodników jak i trenerów ma rangę prestiżowo wyższą niż same Mistrzostwa Europy, z uwagi na udział zawodników z całego świata. Turniej Les Petits As, o którym mowa zwyciężali między innymi Rafael Nadal, Novak Djokovic, czy Richard Gasquet.

„Dziękuję firmie Fakro oraz moim nauczycielom i panu dyrektorowi za Ich pomoc, że mogę robić to co tak bardzo lubię” – mówi Wiktor

Nowy rok, nowe wyzwania i doświadczenia przed nami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wieści z europejskich kortów i emocjonujące turnieje.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.