Wiesław Janczyk i Joachim Brudziński w Radzie Dialogu Społecznego

Dzisiaj (7 stycznia) wiceminister finansów Wiesław Janczyk odebrał nominację Prezydenta RP Andrzeja Dudy do Rady Dialogu Społecznego. Członkiem rady został także wywodzący się z Sądecczyzny Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Joachim Brudziński. 

Renault2

Rada Dialogu Społecznego składa się z przedstawicieli pracodawców, związkowców, rządu oraz Prezydenta RP.

- Liczę na to, że Rada będzie pracowała teraz, w tym zmienionym składzie, jeszcze sprawniej niż do tej pory. Wierzę, że Państwo Ministrowie szybko osiągną już pewien stopień wprawy w pracy w Radzie, będą widzieli, jakie mechanizmy działają, i znakomicie wpiszą się w tę dotychczasową działalność. I tego Państwu życzę z całego serca – zarówno tym, którzy dzisiaj zostali do Rady powołani, jak i pozostałym członkom Rady: aby ta współpraca rozwijała się dobrze - mówił podczas dzisiejszych nominacji Prezydent RP.

Oprócz dwóch ww. polityków, na wniosek Prezesa Rady Ministrów w radzie zasiądąJerzy Kwieciński – Minister Inwestycji i Rozwoju, Łukasz Szumowski Minister Zdrowia, Teresa Czerwińska – Minister Finansów. Obecną przewodniczącą RDS jest Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. 

Źródło/ Fot.:Grzegorz Jakubowski KPPR/
http://www.prezydent.pl/

 

GRADZIEL

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.