Wielopole. Cztery jednostki nowosądeckiej Państwowej Straży Pożarnej na miejscu zdarzenia

Wielopole. Cztery jednostki nowosądeckiej Państwowej Straży Pożarnej na miejscu zdarzenia

straż

Cztery zastępy JRG 1 Nowy Sącz zostały zadysponowane do pożaru w miejscowości Wielopole. W salonie domu jednorodzinnego doszło do zwarcia. Ogień objął choinkę i zaczął się rozprzestrzeniać. W mieszkaniu przebywały trzy osoby: matka i dwójka dzieci.

Zdarzenie potwierdza w rozmowie z naszą redakcją rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu bryg. Marian Marszałek.

– Po wykryciu niebezpieczeństwa matka ewakuowała dzieci i udała się z nimi do sąsiadów, po czym sama przystąpiła do gaszenia pożaru. Na miejsce zostały zadysponowane cztery zastępy JRG 1 Nowy Sącz. Na całe szczęście nikt nie ucierpiał. Szybko udało się zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. Uruchomiono też kamerę termowizyjną, celem sprawdzenia czy nie występuje dalsze zagrożenie. W naszym regionie to chyba pierwsza taka sytuacja w tym roku, gdzie zostaliśmy wezwani do pożaru wynikającego z powodu zwarcia przy choince. W skali kraju takich incydentów jest więcej – mówi bryg. Marian Marszałek w rozmowie z portalem DTS24.

W dzisiejszej niebezpiecznej sytuacji warto podkreślić zarówno sprawną interwencję strażaków Państwowej Straży Pożarnej jak i należyte zachowanie mieszkanki. Szybko zapewniła bezpieczeństwo swoim dzieciom, po czym sama przystąpiła do ratowania dobytku.

Czytaj także: Świniarsko. Siłowe wejście do mieszkania. Odkręcona butla z gazem. Uwięziona trójka dzieci

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ, CZYTAJ NAJNOWSZE PUBLIKACJE PORTALU DTS24

Fot: ilustracyjne

Share on twitter
Share on facebook