Święto siatkówki już wkrótce w Nowym Sączu!

Od 16 do 18 maja w Nowym Sączu odbędzie się pierwsza edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet - Nowy Sącz CUP. W turnieju poza naszymi zawodniczkami wezmą udział również reprezentantki Australii, Szwecji oraz Kamerunu. 

Renault2

- Nowy Sącz zawsze słynął z mocnej siatkówki zarówno męskiej jak i kobiecej. Cieszę się, że nasze miasto stanie się areną takiego turnieju i mam też nadzieję, że na meczach pojawią się sądeczanie i wspólnie będziemy oglądać mecze i kibicować naszym. Naszym zawodniczkom już teraz życzę powodzenia - mówił podczas konferencji prasowej prezydent Ludomir Handzel

W konferencji wzięły również udział zawodniczki ekstraklasy i wychowanki STS Nowy Sącz, które będą mogły przy okazji turnieju sprawdzić swoje umiejętności mierząc się z reprezentantkami innych kontynentów.

-Bardzo się cieszę, że dostałam powołanie na ten turniej. Mieszkam na Sądecczyźnie i jestem dumna, że mogę reprezentować ten region. Dla każdej zawodniczki wielkim marzeniem jest reprezentowanie barw polskich. Turniej jest dla nas ogromnym wyzwaniem i mam nadzieję, że pokażemy się z jak najlepszej strony - mówiła Aleksandra Wańczyk

Turniej honorowym patronatem objęli: prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, starosta nowosądecki Marka Kwiatkowski oraz Ministerstwo Sportu.

Z szczegółowym programem turniej można zapoznać się poniżej:

  • 16.05 (czwartek) 16.00 ul. Nadbrzeżna: Australia - Szwecja
  • 16.05 (czwartek) 18.30 ul. Nadbrzeżna: Repr. Ligi - Kamerun
  • 17.05 (piątek) 10.30 ul. Nadbrzeżna: Szwecja - Repr. Ligi
  • 17.05 (piątek) 10.30 ul. Na Rurach: Kamerun - Australia
  • 18.05 (sobota) 16.00 ul. Na Rurach: Szwecja - Kamerun
  • 18.05 (sobota) 18.30 ul. Na Rurach: Australia - Repr. Ligi.

 

 

 

 

GRADZIEL

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.