Wicepremier gościł w Gminie Łącko w trosce o rozwój regionu

Jarosław Gowin wraz z Andrzejem Gut Mostowym, wiceprzewodniczącym Rady ds. Turystyki w Małopolsce przy Urzędzie Marszałkowskim, byli gośćmi wójta Jana Dziedziny. Podczas spotkania omówiono sprawy bardzo istotne dla dalszego rozwoju tego regionu.

Rozmawiano między innymi o problemie legalizacji produkcji „Śliwowicy” oraz innych regionalnych wyrobów alkoholowych, które mogłyby być silną gałęzią lokalnej gospodarki. Ponadto uznano, że potencjał turystyczny Góry Zyndrama nie jest wystarczająco wykorzystany, więc należy wdrożyć działania mające na celu promowania tej atrakcji na skalę ogólnopolską.

Łącko i jego okolice to piękny region, bardzo obfity nie tylko w atrakcyjny krajobraz czy walory owocowe z których słynie, ale również niezwykle bogatą tradycję zakorzenioną w sercach tutejszych mieszkańców. Trzeba to wspierać, a także pielęgnować – powiedział Andrzej Gut Mostowy.

Po omówieniu potrzeb gminy oraz wstępnych planów działania, wicepremier Jarosław Gowin z Andrzejem Gut Mostowym spotkali się z mieszkańcami Łącka. Były rozmowy, uściski dłoni i wspólne zdjęcia. Sporo cennej wymiany zdań.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.