Wiatr zawieje z prędkością do 110 km/h. Może też zagrzmieć [film]

W nocy w Małopolsce będzie bardzo mocno wiało. Porywy osiągną prędkość nawet 110 km/h. W niektórych miejscach może też zagrzmieć. Wydano ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia.

wsb3

Według synoptyków, wiatr osiągać będzie średnią prędkością 34-45 km/h. Jednak w niektórych miejscach zawieje nawet z prędkością 90-110 km/h. Wiać będzie z zachodu i południowego-zachodu.

– Jeżeli możemy, zostańmy w domu. Nie wychodźmy na zewnątrz. Zawsze w środku jest bardziej bezpiecznie. Pamiętajmy też, by nie chować się pod drzewami i nie parkować pod drzewami samochodów – apeluje Anna Adamkiewicz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Poniżej cała jej wypowiedź, zamieszczona na oficjalnej stronie RCB.

Dodatkowo mogą wystąpić pierwsze w tym roku burze.

Ostrzeżenie wydane przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie obowiązuje do godziny 7:00 rano (10 marca) i dotyczy Nowego Sącza, Tarnowa, Krakowa oraz powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego, brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego, krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, nowotarskiego, proszowickiego, suskiego, tarnowskiego, tatrzańskiego i wielickiego.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85%.

fot. ilustr. pixabay 

 

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]