Wędkarze szykują się na Dzień Dziecka

Wędkarze szykują się na Dzień Dziecka

Na nadchodzący Dzień Dziecka przygotowują się także wędkarze. Jak co roku, tylko w naszych okolicach szykuje się kilka wędkarskich imprez dla najmłodszych. Zobacz, gdzie możesz zabrać dzieci w ten lub następny weekend!

Niedziela 29 maja

Wędkarskie obchody Dnia Dziecka rozpoczną się już w najbliższą niedzielę, 29 maja. Świętować będą wtedy dwie organizacje – Koło nr 20 w Starym Sączu oraz Koło nr 17 „Podhale” w Nowym Targu.

Na Sądecczyźnie, rzut beretem od miasta, odbędzie się impreza Koła nr 20. Mali adepci wędkowania będą mogli (oczywiście pod okiem starszych kolegów) spróbować sił nad wodą i zawalczyć o podium. Na zwycięzców czekają dyplomy, puchary i nagrody, a na wszystkich uczestników – upominki i pamiątkowe medale. Dzięki temu nikt nie wróci do domu z pustymi rękami. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będą dmuchana zjeżdżalnia i zamek; nie zabraknie też pysznego poczęstunku. Coś dla ciała, dla ducha zdrowej rywalizacji i… dla brzucha!

Dzień Dziecka organizuje też Koło nr 17. Na stawie w Krauszowie rozegrają się zawody spławikowo-gruntowe dla dzieci do 16. roku życia. Zawodnicy zostaną podzieleni na trzy grupy wiekowe: do lat 7, od 8 do 12 lat oraz od 13 do 16 lat. Trzy najlepsze osoby z każdej kategorii otrzymają zasłużone puchary, a dla wszystkich zawodników przewidziano pamiątkowy dyplom i medal bądź statuetkę. Podobnie jak w tamtym roku, w planach jest również loteria fantowa. Dzieci będą mogły zawalczyć o artykuły sportowe, gadżety i sprzęt wędkarski, a także o wejściówki na basen. Frajda gwarantowana!

Niedziela 5 czerwca

Jak widać, choć faktyczny Dzień Dziecka wypada w środę, wędkarskie obchody w naszym regionie będą trwały okrągły tydzień. W niedzielę 5 czerwca świętuje Koło PZW nr 33 „Stawy” w Starym Sączu. Impreza odbędzie się w Stadłach i będzie obfitowała w wiele atrakcji. Główny punkt programu to rzecz jasna zawody spławikowe, ale w planach są też prezenty, pyszności (coś słodkiego i coś z ogniska) oraz angażujące zabawy, takie jak malowanie twarzy. W tamtym roku na koniec dnia odbył się specjalny pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej Biegonice, więc i tym razem spodziewamy się fajerwerków!

Z dziećmi nad wodę

Zawody wędkarskie w duchu „złów i wypuść” to doskonały sposób na uczczenie Dnia Dziecka. Można odciągnąć pociechy od tabletów, telefonów i komputerów, a zamiast tego zaproponować aktywność na świeżym powietrzu i w gronie najbliższych. Trudno o lepszą promocję wędkarstwa wśród najmłodszego pokolenia. Zwłaszcza, że łowienie ryb to piękna pasja, która uczy pokory, wytrwałości i szacunku do natury.

Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieciaki nad wodę – nie zapomnijcie tylko o wcześniejszych zapisach u prezesów poszczególnych kół. Imprez jest kilka, więc jest w czym wybierać!

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.