Ważne zwycięstwo starosądeczanek.

W kolejnym meczu II ligi siatkówki kobiet zespół ze Starego Sącza pokonał lublinianki. Dzięki kompletowi punktów drużyna Janusza Pasiuta jest w tabeli na 4 miejscu, ale w końcowym układzie nie będzie brany pod uwagę drużyna SMS Szczyrk.

II Liga siatkówki kobiet

XVII kolejka

Poprad Stary Sącz AZS UMCS Lublin 3:1 (25:17, 33:31, 21:25, 25:18)

Poprad: Borkowska, Tokarczyk, Majerska, Bołoz, Litawa, Floryan, Klimecka, Szwala, Pierzga, Król, Pasiut – libero.

AZS UMCS: Zielińska, Jędrzejewska, Gieroba, Chadała, Akulich, Targońska, Pawlik, Urbańska, Szymczak, Kłuś – libero.

Mimo, że rywalki z Lublina zajmują dalsze miejsce w tabeli, to pokazały w Starym Sącz, że potrafią walczyć. Po piwerwszym dość łatwo wygranym secie przez Poprad, w drugim walka, zwłaszcza pod koniec gry, była niezywkle zacięta, a o wyniku zadecydowała gra na przewagi. Nieco wytrącone z rytmu gry gospodynie w trzecie secie zaczęły popełniać błędy w obronie, a i ataki nie były skuteczne i zespół ze Starego Sącza prowadził, ale tylko 2:1. Na szczęście rozmowa trenera Janusza Pasiuta z zawodniczkami podczs przerwy dała rezultat, bo gospodynie wygrały seta i cały mecze. Teraz przed drużyną spotkanie z Pogonią Proszowice, która niespodzianie pokonała Wisłę Kraków.

Pozostałe mecze

KSZO SMS Ostrowiec Św. – Silesia Volley Mysłowice 2:3 (19:25, 25:22, 16:25, 25:20, 9:15)

Maraton Krzeszowice Tomasovia Tomaszów . – 2:3 (23:25, 22:25, 25:19, 26:24, 7:15)

Wisła Kraków – Pogoń Proszowice 0:3 (18:25, 18:25, 25:27 0