Wawrzka: spłonął garaż, dom udało się ocalić

Wczoraj w miejscowości Wawrzka (gmina Grybów) 43 strażaków walczyło z żywiołem. Płonął drewniany garaż, a w pobliżu znajdował się dom i budynek gospodarczy. 

dts

Ogień pojawił się po godzinie 15. Do działań zadysponowano zastępy straży pożarnej z Nowego Sącza, Wawrzki, Florynki, Kąclowej i Grybowa.

Kiedy służby ratunkowe przybyły na miejsce, pożarem objęty był garaż, a ogień zagrażał najbliższym budynkom. Dlatego strażacy nie tylko gasili pożar, ale też polewali wodą znajdujący się w pobliżu dom i drewniany budynek gospodarczy, aby nie dopuścić do ich zapalenia.

Jak relacjonują druhowie, w garażu znajdowało się drobne wyposażenie warsztatowe, a budynek nie był zasilony w energię elektryczną. Po ugaszeniu ognia trzeba było rozebrać drewniany garaż i dogasić jego części.

Dom i budynek gospodarczy udało się uratować. Jednak stopieniu uległo styropianowe ocieplenie na ścianie domu. Budynek dokładnie sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Konieczne było też częściowe rozebranie ocieplenia.

Mieszkańcy przebywający w domu nie skarżyli się na żadne dolegliwości. Przyczyna pożaru jest nieustalona, a działania trwały ponad dwie godziny.

fot. PSP Nowy Sącz

MebleBugajski

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.