Warto wziąć udział. Największa jogowa impreza w Polsce

Joga Festiwal

W sierpniu Wierchomla Mała w sercu Popradzkiego Parku Krajobrazowego stanie się ośrodkiem, do którego z całej Polski zjadą miłośnicy jogi. Zwieńczeniem organizowanego tutaj festiwalu będzie IX Górski Maraton Jogi.

Jak to się stało, że maleńka Wierchomla stała się gospodarzem ogólnopolskiego Joga Festiwal?

–  Organizujemy takie wydarzenie jogowe od 2013 roku. Zaczęliśmy wtedy współpracę ze szkołą i portalem joga-joga i panem Witorem Morgulcem. Na początku był to tylko maraton jogi. Impreza jednak z każdym rokiem się rozrasta. W sierpniu będziemy mieć już kolejny rok siedmiodniowe wydarzenie z bardzo bogatym programem i strefą wystawców – wyjaśnia Anna Mróz specjalistka ds. marketingu z grupy wierchomla.com.

Jak mówi, Wierchomla ma to coś, co sprawia, że jest to idealne miejsce na tego typu festiwal.

– Niby miejsce na końcu świata, ale jest tu tak przyjazna atmosfera, przepiękna okolica, lasy, góry, duży hotel. Tu się chce wracać! Na dodatek, nie wiem, jak to się dzieje, ale zawsze w czasie festiwalu sprzyja nam pogoda – twierdzi.

Na Joga Festiwal zgłaszają się zarówno osoby na poziomie zaawansowanym jak i początkujący, którzy chcą dopiero poznać tajniki tego rodzaju aktywności.

– Każdy znajdzie tu coś dla siebie, każdy może spróbować, sprawdzić, czy ten poziom jest dla niego i wybrać. Festiwal jest dla wszystkich, także dla dzieci, ponieważ mamy także grupę dziecięcą. Prowadzi ją joginka, która ma szkołę jogi dla dzieci, pracuje z nami od lat, a dzieci ją bardzo lubią – dodaje Anna Mróz.

Oprócz zajęć jogi można też wziąć udział w warsztatach i prelekcjach poświęconych szeroko pojętemu zdrowemu trybowi życia.

– Właściwie wszyscy uczestniczą we wszystkich zajęciach, bo są tak ciekawe, że nikt nie chce ich opuszczać – przyznaje Mróz.

W tym roku będą to m.in.: wykład Doroty Kalwajt „Kinezjologia: ciało – emocje – energetyka”, zajęcia na pobudzenie z porannych oklepywanek, warsztaty „Henna – mehendi i farbowanie włosów”, pokaz naturalnego anti-agingu twarzy, wykład i warsztaty dotyczące aromaterapii.

– W tym roku przewodnim tematem jest medytacja – chrześcijańska i ZEN. Zamierzamy zatem medytować i o tej medytacji rozmawiać – uzupełnia Anna Mróz.

Będzie też prezentacja przybliżająca ścieżkę medytacji Vipassana.

Dlaczego warto zawitać na festiwal w Wierchomli? (…)

Przeczytaj w „Dobrym Tygodniku Sądeckim”. Kliknij i czytaj za darmo on-line:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.