Wandale zniszczyli plac rekreacyjny w Nowym Sączu. Radny oferuje 1000 zł za pomoc w ujęciu sprawców

Plac Rekreacyjny im. Stanisława Janisza znajdujący się na osiedlu Dąbrówka w Nowym Sączu został zniszczony. Wandale uszkodzili kilka elementów infrastruktury placu zabaw oraz wolnostojącą toaletę tzw. ,,toi toi”. Radny miejski Michał Kądziołka wyznaczył nagrodę pieniężną za wskazanie sprawcy. 

– Jest mi bardzo przykro. Plac Rekreacyjny im. Stanisława Janisza jest dla nas bardzo ważny. Budowaliśmy go wspólnie z mieszkańcami. Wiele prac wykonujemy tam społecznie, jak chociażby budowa boiska do siatkówki plażowej, czy koszenie trawy. Ktoś, kto nie szanuje dobra wspólnego, niszczy pracę wielu ludzi. Jeżeli ktokolwiek z Państwa ma informacje nt. tego kto jest sprawcą aktu wandalizmu, proszę o kontakt. Oferuję nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł – zapewnił w korespondencji z naszą redakcją wiceprzewodniczący rady miasta Michał Kądziołka.

Jak wyjaśnia, sprawę zgłosił do władz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, skąd otrzymał zapewnienie, iż jutro zostaną podjęte działania naprawcze. W dniu jutrzejszym zostanie złożone oficjalne zawiadomienie na policję, jak i prośba do Komendanta Miejskiego Policji i Komendanta Straży Miejskiej o dodatkowe patrole w rejonie placu rekreacyjnego.

Fot. Michał Kądziołka 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.