Wakacje w dobie pandemii. Wyczekana normalność najlepszym scenariuszem

Małopolska Organizacja Turystyczna we współpracy z Europejskim Instytutem Marketingu Miejsc Best Place opracowała „Prognozy dotyczące scenariuszy rozwoju sytuacji w gospodarce turystycznej w Małopolsce do roku 2021 wraz z rekomendacjami dla regionalnej polityki turystycznej”. Oczywiście dokument powstał w związku z globalnym kryzysem wywołanym pandemią COVID-19 i jej negatywnym w skutkach wpływem na małopolską branżę turystyczną.

wsb3

Jego celem jest prezentacja możliwych, średniookresowych scenariuszy rozwoju wydarzeń w branży turystycznej regionu wraz z sugerowanymi działaniami naprawczymi. Za kluczowe w opracowaniu prognoz zespół ekspertów uznał: rządowe regulacje prawne dotyczące sytuacji epidemiologicznej i zmiany w preferencjach i procesie podejmowania decyzji o podróży turystycznej. Na tej podstawie przewidziano cztery warianty sytuacji, w tym dwie skrajne.

Najbardziej pozytywny dla branży turystycznej, nazwany „Wyczekana normalność”, zakłada optymalne i stosowne do sytuacji działania rządu w walce z epidemią oraz zachowania konsumenckie zbliżone do takich jakie przejawili turyści zanim świat opanowała pandemia. Scenariusz negatywny, zwany „Małopolska musi poczekać”, jest całkowitym przeciwieństwem pierwszego.

W najbardziej optymistycznych prognozach (…)

To tylko fragment tekstu. Całość przeczytasz w specjalnym wydaniu „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” – pobierz za darmo numer jednym kliknięciem:

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]