UWAGA KONKURS. Stwórz logotypy dla MOK i zgarnij nawet 5 tys. zł

W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu jakiś niebywały ruch, tempo ogłaszanych przez tą jednostkę miasta akcji przyprawia o zawrót głowy. Wakacyjne półkolonie artystyczne to pierwszy z realizowanych pomysłów, który zapoczątkował lawinę kolejnych ogłaszanych na stronach własnych MOK oraz w mediach społecznościowych. Jeszcze trwają tłumne zapisy chętnych na te bardzo ciekawe i atrakcyjne zajęcia, a już za pośrednictwem naszej redakcji dociera kolejna informacja o zainicjowanym konkursie na projekt logotypów, zarówno ogólnego znaku graficznego Miejskiego Ośrodka Kultury, jak i organizowanych przez tą instytucję dwóch dużych wydarzeń: Sądeckiej Jesieni Kulturalnej i Dziecięcego Festiwalu Kulturalnego. Pula przewidzianych nagród dla zwycięzców to 5000 złotych! U źródeł takich decyzji podjętych przez kierownictwo MOK leży chęć zmiany wizerunku i postrzegania miejsca jako aktywnej, pełnej życia i dostosowanej do potrzeb wszystkich mieszkańców przestrzeni kulturalnej.

– Chcemy z naszymi akcjami, jak i pełnym repertuarem zajęć wyjść bardziej na zewnątrz w kierunku widza i odbiorcy. W ten sposób będziemy próbować zaciekawić społeczeństwo tym, co dostępne jest w naszym ośrodku z bardzo bogatej oferty i szerokiego spektrum realizowanych działań w obszarze kultury. Pragniemy również zaangażować i zaktywizować wszystkich mieszkańców Sądecczyzny i nie tylko, do bardziej aktywnego włączenia się w życie Miejskiego Ośrodka Kultury oraz wspólne wzięcie odpowiedzialności za jego formę artystyczną, jak i kierunki, w których będzie się rozwijał. Naszą rolą, owszem jest kształtowanie gustów i poszerzanie świadomości społecznej mieszkańców, ale nie możemy tego robić sobie a muzom, w oderwaniu od otaczającej nas rzeczywistości, jak i aktualnie zgłaszanych potrzeb i oczekiwań społecznych. To bardzo trudna rola, lecz postaramy się jej sprostać. Pierwszym takim widocznym krokiem, będącym swoistą deklaracją i manifestem naszych zapewnień, jest zaproszenie do udziału wszystkich artystów plastyków, grafików, malarzy, rysowników, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie na projekt logotypów Miejskiego Ośrodka Kultury i cyklicznych imprez ze stałego kalendarza wydarzeń. Bogata historia MOK-u, jak i działające nieprzerwanie w jego obrębie grupy artystyczne i wydarzenia zasługują w pełni, aby swój dorobek kilkudziesięciu lat ubrać we własną zasłużoną markę i posługiwać się nią na zewnątrz przysparzając sądeczanom kolejnych powodów do dumy z powodu tak zróżnicowanego dorobku kulturalnego wypracowanego przez pokolenia. – mówi Benedykt Juliusz Polański.

A zatem:

Wszem i wobec ogłaszamy konkursy na logotypy:

1. Miejski Ośrodek Kultury (zakładamy, że może zmienić się nazwa ośrodka dlatego prosimy skupić się na sygnecie, ale oczywiście nazwa MOK powinna się znaleźć na projekcie) – nagroda 2000 zł.
2. Sądecka Jesień Kulturalna (formuła festiwalu to spektakle, koncerty, wernisaże, aukcje)–nagroda 1500zł.
3. Dziecięcy Festiwal Kulturalny (formuła to spektakle, koncerty, przeglądy, konkursy, wernisaże aukcje)–1500zł.
Nie musi być powiązań pomiędzy poszczególnymi logotypami, każdy znak traktujemy jako odrębną kreację. Logo powinno się dobrze komponować na różnych powierzchniach, materiałach (papier, ceramika,tkanina).
Logotypy mogą być przestrzenne i płaskie, kolorowe lub monochromatyczne.
Projekty w formie zgodnej z regulaminem prosimy przesyłać do 15 lipca 2020 na adres e-mail: [email protected]
Liczymy na Waszą fantazję i kreatywność!

Regulamin konkursu

Karta zgłoszeniowa

Pełna informacja o konkursie dostępna na stronie MOK.

MATERIAŁ PROMOCYJNY

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.