W wypadku w Czchowie zginęli sądeczanie: 61 i 52-latek. Policja wyjaśnia, jak doszło do tragedii

W wypadku w Czchowie zginęli sądeczanie: 61 i 52-latek. Policja wyjaśnia, jak doszło do tragedii

wypadek w Czchowie, dk 75, Nowy Sącz-Brzesko

Mężczyźni, którzy zginęli w tragicznym wypadku w Czchowie, pochodzili z powiatu nowosądeckiego. Policja ustaliła wstępne okoliczności zdarzenia.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, dzisiaj o godzinie 6:00 na drodze krajowej nr 75 w Czchowie doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 52-letni kierujący busem marki Toyota, przewożący 7 pasażerów, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd dostawczy marki Mercedes.

– W następstwie uderzenia bus wrócił na pas, którym się poruszał i zderzył z jadącym tym pasem innym samochodem ciężarowym. W wyniku tego tragicznego zdarzenia śmierć poniósł 52-letni kierujący toyotą oraz jego 61-letni pasażer. Obaj mieszkańcy powiatu nowosądeckiego. Do szpitala trafiło pozostałych 6 pasażerów busa oraz kierujący pojazdem dostawczym – poinformowała naszą redakcję asp. sztab. Ewelina Buda, specjalistka ds. prasowo-informacyjnych
Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Policjanci na miejscu wykonali czynności pod nadzorem prokuratora, w tym między innymi oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów. Droga była przez kilka godzin całkowicie zablokowana a policjanci kierowali pojazdy na objazdy.

– Wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego zdarzenia będzie przedmiotem postępowania prowadzonego przez brzeską prokuraturę i miejscowych policjantów – dodaje asp. sztab. Ewelina Buda.

Czytaj także: Sądeccy bohaterowie wkrótce wrócą z Turcji. To, co zastali na miejscu mrozi krew…

Fot.:cappucino 112- Dziękujemy!
Share on twitter
Share on facebook