W wieku 47 lat zmarł Jarosław Gliński – nauczyciel, radny, członek NSZZ ,,Solidarność”

W wieku 47 lat zmarł Jarosław Gliński – nauczyciel, radny, członek NSZZ ,,Solidarność”

Jarosław Gliński, Binczarowa, Wawrzka, Grybów

W wieku 47 lat zmarł Jarosław Gliński – były radny Powiatu Nowosądeckiego oraz grybowskiej rady miejskiej, wieloletni nauczyciel i dyrektor Szkoły Podstawowej w Koniuszowej. Był również członkiem NSZZ ,,Solidarność”. Odszedł 14 grudnia.

„W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem” – słowami Listu do Tymoteusza żegnają zmarłego nauczyciele, pracownicy, uczniowie, ich rodzice i cala społeczność Szkoły Podstawowej w Koniuszowej im. Generała Franciszka Gągora.

,,Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci pana Jarosława Glińskiego – wieloletniego Dyrektora naszej Szkoły Podstawowej w Koniuszowej im. Generała Franciszka Gągora. Składamy wyrazy najgłębszego współczucia żonie, dzieciom oraz rodzinie zmarłego pana dyrektora Jarosława Glińskiego” – złożyli kondolencje pracownicy szkoły w Koniuszowej.

Jarosław Gliński urodził się 13 sierpnia 1974 roku w Dębnie. Z wykształcenia był matematykiem. Ukończył Akademię Pedagogiczną w Krakowie i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu. Był absolwentem zarządzania  Wyższej Szkoły National-Louis University w Nowym Sączu.

Był dyrektorem Zespołu Szkół w Koniuszowej oraz nauczycielem matematyki i informatyki w tej szkole. Wcześniej pracował jako nauczyciel matematyki w Krużlowej Wyżnej, Binczarowej i Wawrzce. Uczył również kilku przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie. Pracował również jako referent w Zespole Szkół i Placówek w Piwnicznej-Zdroju.

W 2006 roku został radnym powiatu nowosądeckiego. W latach 2015 – 2018 w wyniku wyborów uzupełniających objął mandat Radnego Rady Miejskiej. W 2015 roku starał się o mandat posła z list ,,Kukiz 15″. Był założycielem Grybowskiego Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej. Przez jedną kadencję pełnił także funkcję Przewodniczącego Zarządu Osiedla Śródmieście w Grybowie.

Był członkiem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Grybowie, NSZZ „Solidarność” Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Grybowie, a także członkiem Rady Społecznej SPOZ Szpitala w Krynicy-Zdroju. Zmarł 14 grudnia.

Źródło: wnp.pl
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.