W tym roku pociąg retro z okazji Święta Niepodległości pojedzie… on-line

Co roku 11 listopada z okazji Święta Niepodległości na tory w naszym regionie wyjeżdża pociąg retro, będący sporą atrakcją dla mieszkańców oraz turystów. Tym razem jednak parowóz pociągnie puste wagony, a transmisję z jego przejazdu będziemy mogli śledzić on-line.

– W związku ze sytuacją epidemiczną coroczny Pociąg Wolności organizowany w ramach projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej po raz pierwszy zostanie zorganizowany bez udziału pasażerów w wagonach, w formie on-line – informuje Łukasz Wideł wiceprezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Pociąg wyrusza jutro (11 listopada) o 6:00 ze stacji Chabówka. Wróci tam po godzinie 16:00. Podczas postojów w Męcinie, Limanowej i Dobrej transmitowane on-line będą prezentacje historyczne.

Przejazd pociągu retro, jadącego linią kolejową Chabówka – Nowy Sącz będzie można śledzić na Facebooku Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. Materiały z wydarzenia będą tam publikowane na bieżąco zgodnie z poniższym rozkładem.

6:00 – odjazd ze stacji Chabówka

10:40 – przyjazd do stacji Nowy Sącz

11:30 – odjazd ze stacji Nowy Sącz

12:11 – 12:31 – postój na stacji Męcina i prezentacja historyczna on-line

12:59 – 13:14 – postój na stacji Limanowa i prezentacja historyczna on-line

14:00 – 14:30 – postój na st. Dobra k/Limanowej i prezentacja historyczna on-line

16:04 – przyjazd do stacji Chabówka

fot. Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.