W tym pociągu spotkacie marszałka Piłsudskiego

W tym pociągu spotkacie marszałka Piłsudskiego

11 listopada, a więc w Święto Niepodległości, wielbicieli nostalgicznych podróży pociągami retro czeka nie lada atrakcja – możliwość przejazdu trasą dawnej kolei transwersalnej z Chabówki do Nowego Sącza. Skład złożony z parowozu oraz historycznych wagonów z I połowy XX wieku gościć będzie samego Józefa Piłsudskiego wraz towarzyszącymi mu żołnierzami. A to nie koniec przyjemności zapowiedzianych przez organizatorów.

Skład retro wyruszy z Chabówki już o godzinie 6:00, aby zabrać pasażerów z Nowego Sącza punktualnie o godzinie 11:00 – informuje Łukasz Wideł, zastępca prezesa Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei. – Na trasie do Chabówki nasz skład zatrzyma się na kilku stacjach.

Jak zapowiada Łukasz Wideł, w składzie pociągu, w specjalnie przygotowanym wagonie,  znajdzie się ekspozycja militarna przygotowana przez Grupę Rekonstrukcji Historycznych PTH. Towarzyszyć jej będą rekonstruktorzy w mundurach z lat 1914-1918 odzwierciedlający formacje walczące o niepodległość na terenach dzisiejszej Sądecczyzny i Podhala.

–  Ekspozycja będzie dostępna do zwiedzania przed odjazdem pociągu z Nowego Sącza i na postojach na stacjach. Nie zabraknie też typowo kolejowych atrakcji, w tym zwiedzanie Izby Tradycji Kolejarzy Węzła Sądeckiego, a także wystawy konkursowej „Skarby Małopolski”- mówi Łukasz Wideł

Skład pociągu zestawiony jest z parowozu OKz32-2 z 1934 roku oraz wagonów typu Gmhx z 1930 roku, oraz Bi i C z lat 1925-1930.


Szczegółowy rozkład jazdy pociągu:

Nowy Sącz, odjazd o godzinie 11:00

Męcina: przyjazd 11:38, odjazd 11:58 – 20 minut postoju, rekonstrukcja historyczna na stacji, wodowanie parowozu

Limanowa: przyjazd 12:26, odjazd 12:46 – 20 minut postoju, pokaz historyczny

Dobra: przyjazd 14:32, odjazd 13:53 – 30 minut postoju, poczęstunek grochówką wojskową

Mszana Dolna: przyjazd 15:55, odjazd 14:37 – 5 minut postoju technicznego

Przyjazd do Chabówki o godzinie 15:13

Fot. Agnieszka Małecka 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.