W tym pociągu spotkacie marszałka Piłsudskiego

11 listopada, a więc w Święto Niepodległości, wielbicieli nostalgicznych podróży pociągami retro czeka nie lada atrakcja – możliwość przejazdu trasą dawnej kolei transwersalnej z Chabówki do Nowego Sącza. Skład złożony z parowozu oraz historycznych wagonów z I połowy XX wieku gościć będzie samego Józefa Piłsudskiego wraz towarzyszącymi mu żołnierzami. A to nie koniec przyjemności zapowiedzianych przez organizatorów.

wsb3

Skład retro wyruszy z Chabówki już o godzinie 6:00, aby zabrać pasażerów z Nowego Sącza punktualnie o godzinie 11:00 – informuje Łukasz Wideł, zastępca prezesa Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei. – Na trasie do Chabówki nasz skład zatrzyma się na kilku stacjach.

Jak zapowiada Łukasz Wideł, w składzie pociągu, w specjalnie przygotowanym wagonie,  znajdzie się ekspozycja militarna przygotowana przez Grupę Rekonstrukcji Historycznych PTH. Towarzyszyć jej będą rekonstruktorzy w mundurach z lat 1914-1918 odzwierciedlający formacje walczące o niepodległość na terenach dzisiejszej Sądecczyzny i Podhala.

–  Ekspozycja będzie dostępna do zwiedzania przed odjazdem pociągu z Nowego Sącza i na postojach na stacjach. Nie zabraknie też typowo kolejowych atrakcji, w tym zwiedzanie Izby Tradycji Kolejarzy Węzła Sądeckiego, a także wystawy konkursowej „Skarby Małopolski”- mówi Łukasz Wideł

Skład pociągu zestawiony jest z parowozu OKz32-2 z 1934 roku oraz wagonów typu Gmhx z 1930 roku, oraz Bi i C z lat 1925-1930.


Szczegółowy rozkład jazdy pociągu:

Nowy Sącz, odjazd o godzinie 11:00

Męcina: przyjazd 11:38, odjazd 11:58 – 20 minut postoju, rekonstrukcja historyczna na stacji, wodowanie parowozu

Limanowa: przyjazd 12:26, odjazd 12:46 – 20 minut postoju, pokaz historyczny

Dobra: przyjazd 14:32, odjazd 13:53 – 30 minut postoju, poczęstunek grochówką wojskową

Mszana Dolna: przyjazd 15:55, odjazd 14:37 – 5 minut postoju technicznego

Przyjazd do Chabówki o godzinie 15:13

Fot. Agnieszka Małecka 

 

 

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]