W Splocie spojrzeli w lustro Szekspira

W Splocie spojrzeli w lustro Szekspira

8 marca w MCK „Sokół” w Nowym Sączu uczniowie klas dwujęzycznych gimnazjum i liceum ze Szkolnego Koła Teatralnego „Splotu” zaprosili do świata Williama Szekspira z przełomu XVI i XVII wieku, za sprawą przygotowanego przez nich spektaklu pt. „Wesołe kumoszki z Windsoru”.  
Uczniowie zaprezentowali spektakl uczniom  i nauczycielom sześciu partnerskich szkół międzynarodowej sieci w ramach programu Erasmus+, gronu pedagogicznemu, a także uczniom i rodzicom. Spektakl wystawili w języku angielskim a w jego realizacji pomogły: Dorota Kulig, Urszula Kulig, Jamesa Macfarlane i Anna Różyckiej-Jarmolińska.
– Młodzież w fantastyczny i ciekawy sposób przedstawiła farsę, pokazując obyczajowość epoki, w której żył wybitny autor i obserwator. Publiczność została oczarowana wspaniałą kreacją, poziomem kunsztu aktorskiego i umiejętnościami posługiwania się językiem angielskim. Gromkim brawom nie było końca. Nie obyło się także bez owacji na stojąco – mówi Magdalena Rzeźnik, wicedyrektor Zespołu Szkół Społecznych „Splot” z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Karskiego w Nowym Sączu.
– Dla wszystkich uczestników było to wspaniałe przeżycie i możliwość spojrzenia w lustro Szekspira – dodaje.
Fot. Urszula Kulig
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.