W sobotę duże utrudnienia na drogach regionu. Ul. Nadbrzeżna będzie zamknięta od świtu

W sobotę duże utrudnienia na drogach regionu. Ul. Nadbrzeżna będzie zamknięta od świtu

Nowy Sącz, korki

W najbliższą sobotę kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w regionie. Przez powiat limanowski, a potem nowosądecki przejadą kolarze zmagający się z IV etapem zawodów ,,Orlen Wyścig Narodów”. W Nowym Sączu ruch na ul. Nadbrzeżnej będzie wstrzymany już od 5 rano. 

Wyścig kolarski rozpoczął się 24, a zakończy 28 maja. Ze sobą mierzą się 22 reprezentacje narodowe oraz trzy drużyny kolarskie z Polski.  Został on podzielony na pięć etapów. Dwa pierwsze zostaną rozegrane na Węgrzech, podczas trzeciego zawodnicy zmierzą się z trasą na Słowacji, natomiast dwa ostatnie zostaną zorganizowane na terenie naszego kraju.

,,Czwarty etap Orlen Wyścigu Narodów odbędzie się w sobotę 27 maja na drogach powiatów: tatrzańskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego i limanowskiego. Tego dnia zawodnicy będą mieli do pokonania 129 kilometrów i wystartują o godzinie 9:10 z Bukowiny Tatrzańskiej. Na teren powiatu nowosądeckiego (Zabrzeż) kolarze wjadą około godziny 10:30, po czym skierują się w stronę Kamienicy, by pokonać część trasy drogami Limanowszczyzny” – informuje komisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Około południa zawodnicy ponownie pojawią się w powiecie nowosądeckim, a konkretnie w Trzetrzewinie. Kolarze przejadą przez (DK28): Biczyce Górne, Biczyce Dolne, ulicą Limanowską w Chełmcu, po czym wjadą do Nowego Sącza. Na terenie miasta przejadą ulicą Krakowską, Legionów, Bulwarem Narwiku, Krańcową i Nadbrzeżną. Tam, w rejonie hali sportowej, organizatorzy przewidzieli metę IV etapu wyścigu (około godziny 12:40).

Ruch na trasie wyścigu będzie wstrzymany już godzinę przed przyjazdem zawodników, a w Nowym Sącz ul. Nadbrzeżna, gdzie jest meta – od godziny 5 rano do czasu zakończenia wyścigu, dekoracji najlepszych zawodników etapu oraz zakończenia czynności porządkowych (do około godziny 16:00).

,,Dodatkowo od piątku 26 maja od godziny 15:00 na całej długości ulicy Nadbrzeżnej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Nie będzie możliwości parkowania pojazdów na parkingach zlokalizowanych przy tej ulicy (w przypadku niestosowania się do zakazu, pojazd zostanie odholowany)” – informuje komisarz Basiaga.

utrudnienia w ruchu, Nowy Sącz, Limanowa

ETAP IV, 27 MAJA BR. (BUKOWINA TATRZAŃSKA – NOWY SĄCZ):

BUKOWINA TATRZAŃSKA – CZARNA GÓRA – ŁAPSZE NIŻNE – ŁAPSZE WYŻNE – ŁAPSZE NIŻNE – NIEDZICA – SROMOWCE WYŻNE – KROŚNICA – GRYWAŁD – KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM – TYLMANOWA – ZABRZEŻ – KAMIENICA – ZBLUDZA – ZALESIE – STARA WIEŚ – ROZTOKA – MŁYŃCZYSKA – JASTRZĘBIE – JADAMWOLA – ŁUKOWICA – STRONIE – WYSOKIE – TRZETRZEWINA – BICZYCE GÓRNE – BICZYCE DOLNE – CHEŁMIEC – NOWY SĄCZ: Krakowska, Legionów, Bulwar Narwiku, Krańcowa i Nadbrzeżna.

Czytaj także: Naściszowa/Nowy Sącz. Tragiczny finał wypadku. Nie żyje 56-latek

Źródło: KMP Nowy Sącz/
Fot.: KMP Nowy Sącz/ DTS24 

Reklama