W Sandecji testują króla strzelców

W Sandecji testują króla strzelców

Po tym jak w klubie z Kilińskiego 17 listopada oficjalnie uruchomiono dział skautingu, którego celem będzie wyszukiwanie perspektywicznych zawodników do pierwszej drużyny w różnych miejscach całego kraju (odpowiada za niego Ryszard Jankowski – przyp. red.), w Sandecji nie zwalniają tempa.

W poniedziałek oficjalna strona beniaminka Lotto Ekstraklasy poinformowała, że jeden z najlepszych zawodników Sandecji przedłużył umowę z klubem. Mowa o bramkarzu Michale Gliwie, który prolongował nowy kontrakt z „biało-czarnymi” do 30 czerwca 2019 roku.

Bardzo się z tego cieszymy – przyznaje w rozmowie z naszym portalem Marcin Rogowski z biura prasowego Sandecji. – Michał jest jednym z najlepszych bramkarzy w ekstraklasie. Mamy nadzieję, że nadal będzie naszym mocnym ogniwem i wspólnie uda nam się osiągnąć cel, jakim jest utrzymanie się w elicie – dodaje.

Na testach w Nowym Sączu przebywa 20-letni napastnik Jarmuty Szczawnica, występującej w Lidze Okręgowej, Damian Mrówka. Zawodnik wystąpił w sparingu przeciwko Bruk-Bet Termalice w Niecieczy (1:3) zmieniając kontuzjowanego Macieja Korzyma w 54 minucie spotkania. Gracz zaprezentował się na tyle ciekawie, że w Sandecji postanowiono dać mu poważną szansę. Mrówka ma trenować z zespołem przez dłuższy czas. W poprzednim sezonie 20-latek z 30 golami został królem strzelców „okręgówki”. Mrówka popisał się też m.in. sześcioma bramkami wbitymi w czerwcu br. Helenie Nowy Sącz (7:1).

Tymczasem Sandecja zaczyna wietrzenie kadry. Na poniedziałkowym treningu pierwszoligowej Puszczy Niepołomice pojawił się 19-letni zawodnik sądeczan Bartosz Gęsior. Ten młody środkowy pomocnik, syn Dariusza wicemistrza olimpijskiego z Barcelony z 1992 roku, który w lipcu br. zasilił szeregi nowosądeczan wystąpił raptem w jednym meczu pierwszego zespołu, pod koniec lipca przeciwko Warcie Sieradz (5:1) w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski. Gęsior junior jest związany z Sandecją dwuletnim kontraktem. Puszcza szuka młodzieżowców, a Gęsior jeszcze przez półtora roku będzie miał taki status. Piłkarz ma przebywać w Niepołomicach do dzisiaj. Niebawem powinno się wyjaśnić jaka będzie jego przyszłość.

Fot. Sandecja.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.