Na Sądecczyźnie zaroiło się od policjantów. Wiadomo już, co było powodem

Na Sądecczyźnie zaroiło się od policjantów. Wiadomo już, co było powodem

Jubiler, ćwiczenia, KMP Nowy Sącz

Policjanci otrzymali informację o napadzie na sklep jubilerski w Nowym Sączu. Przestępcy sterroryzowali ekspedientkę, po czym zrabowali kosztowności. Kryptonim ,,Jubiler 2022″ – pod takim hasłem odbywały się tegoroczne ćwiczenia policyjne na Sądecczyźnie. Scenariusz wymyślony, ale do podobnej sytuacji doszło w Nowym Sączu w tym roku.

Wczoraj (24 listopada) w Nowym Sączu i na terenie powiatu nowosądeckiego przeprowadzono ćwiczenia policyjne. – Scenariusz zakładał, że policjanci otrzymali informację o napadzie na sklep jubilerski w Nowym Sączu. Według zgłoszenia dwóch zamaskowanych mężczyzn sterroryzowało ekspedientkę, zabrało gotówkę i biżuterię, po czym zbiegli z miejsca zdarzenia, a następnie wsiedli do zaparkowanego nieopodal samochodu – relacjonuje Aneta Izworska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Natychmiast wdrożono plan działania, bo w takich chwilach nie można zmarnować ani minuty. Oficer dyżurny skierował policjantów we wskazany rejon, a równocześnie funkcjonariusze ruszyli w pościg za chuliganami. W kilku miejscowościach Sądecczyzny rozstawiono posterunki blokadowe. Z informacji wynikało, że sprawcy jadą w stronę Krynicy-Zdroju. Pomimo blokady przestępcom udało się dotrzeć do Tylicza. Tam sprawcy sprawcy porzucili pojazd i pieszo uciekli do lasu.

– Skierowani na miejsce funkcjonariusze Nieetatowych Pododdziałów Prewencji prowadzili poszukiwania w terenie, których efektem było zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie napadu na sklep jubilerski. Podobne ćwiczenia są przeprowadzane cyklicznie, a ich celem jest m.in. doskonalenie umiejętności organizacji działań, mobilności jednostek oraz współpracy między funkcjonariuszami, a także sprawdzenie obowiązujących procedur policyjnych w praktyce w sytuacjach kryzysowych – wyjaśnia Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Do podobnej sytuacji, ale tym razem naprawdę doszło 17 lutego br. w Nowym Sączu. Wówczas około godziny 16:00 dwóch zamaskowanych mężczyzn napadło na lombard przy. ul. Długosza 43/9 w Nowym Sączu. Znajduje się on tuż przy dworcu autobusowym. Przestępcy bronią sterroryzowali właściciela lombardu, który w lokalu przebywał z klientem. Bandyci rozbili gabloty i zabrali kosztowności. Na miejscu natychmiast pojawiły się karetki pogotowia i policja. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring i ślady, zablokowali drogi dojazdowe oraz przesłuchali świadków. Liczył się czas, dlatego ważne jest, aby właśnie podczas ćwiczeń policjanci doszkalali swoje umiejętności. O napadzie pisaliśmy w artykule: Nowy Sącz. Sprawcy napadu na lombard ustaleni. Odzyskano łup z przestępstwa

Fot. KMP Nowy Sącz 
Share on twitter
Share on facebook