W piątek ostatnie pożegnanie śp. o. Piotra Matejskiego SJ

Ostatnie pożegnanie tragicznie zmarłego o. Piotra Matejskiego SJ odbędzie się w piątek, 28 czerwca. Rozpocznie je (o 10.30) msza św. żałobna w parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu. Po niej, przy grobowcu oo. Jezuitów na Cmentarzu św. Heleny o godz. 12:00 (ul. św. Heleny 2), odbędą się dalsze uroczystości pogrzebowe.  

wsb3

- Polecajmy dobremu Bogu śp. o. Piotra i módlmy się za jego Rodzinę i Naszą Prowincję - piszą współbracia śp. o. Matejskiego.

O. Piotr Matejski pochodził z Rzeszowa. Do zakonu wstąpił w 1987 r. Najpierw odbył studia filozoficzne w Krakowie, studiował też historię na Uniwersytecie Jagiellońskim, a studia teologiczne kontynuował w Neapolu. Po nich trafił do Krakowa, gdzie pracował ze studentami z Wyższej Szkoły Filozofizno-Pedagogicznej „Ignatianum” prowadząc zajęcia z historii Kościoła i historii wychowania.

W 2003 r został wysłany do Jastrzębiej Góry na  III probację, a następnie prowincjał skierował go do Nowego Sącza do parafii p. w. Ducha Świętego. Był nauczycielem historii w liceum oraz gimnazjum i duszpasterzem dzieci. O. Matejski był miłośnikiem strzelectwa sportowego, posiadał pozwolenie na broń. Trenował w klubie strzeleckim Ligi Obrony Kraju. Zmarł tragicznie, 24 czerwca, odbierając sobie życie przy użyciu broni palnej.

OJCIEC PIOTR MATEJSKI NIE ŻYJE. JEZUICI PROSZĄ O MODLITWĘ [AKTUALIZACJA: OŚWIADCZENIE PROWINCJAŁA ZAKONU]

Ojciec Piotr Matejski nie żyje. Jezuici proszą o modlitwę [aktualizacja: oświadczenie prowincjała zakonu]

Źródło: jezuici.pl

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.