W Nowym Sączu znów zagra WOŚP. Orkiestrowy sztab będzie w ratuszu

W Nowym Sączu znów zagra WOŚP. Orkiestrowy sztab będzie w ratuszu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 26. zagra w niedzielę 14 stycznia 2018 roku. Do akcji włącza się nieformalna grupa sądeczan.W piątek, 10 listopada o godz. 17.00 w nowosądeckim ratuszu odbędzie się pierwsze spotkanie wolontariuszy. 

– Otrzymałam zgodę z Warszawy na założenie w Nowym Sączu sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mamy również zgodę prezydenta Nowego Sącza, by sztab mógł mieć swoją siedzibę w sądeckim ratuszu. To wspaniała wiadomość. Cieszę się, że ponownie możemy wspólnie pomóc potrzebującym – mówi inicjatorka WOŚP w Nowym Sączu, Magdalena Furmanek – Kopiec.

W tym roku WOŚP w Nowym Sączu odbędzie się pod hasłem: „Dla wyrównana szans w leczeniu noworodków”. Podczas finału WOŚP z pewnością nie zabraknie koncertów i innych atrakcji.

-Nie mogę na razie tego zdradzić, jest na to za wcześnie. Obiecuję jednak, że o wszystkich planach będziemy na bieżąco informować. Tymczasem zapraszam serdecznie wszystkich chętnych na spotkanie wolontariuszy WOŚP, już w najbliższy piątek o godz. 17.00 w sądeckim ratuszu. Będziemy ustalać  szczegóły – dodaje Magdalena Furmanek – Kopiec.

W zeszłym roku „bazę” sądeckich wolontariuszy stanowiła Galeria Trzy Korony. 70 sądeckich wolontariuszy zebrało do puszek rekordową kwotę ok. 86 tys. zł.

Po raz pierwszy sądecki finał WOŚP miał miejsce w 1993 roku. W późniejszych latach finały WOŚP organizował Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu. W ostatnich latach sądecki MOK wycofał się z organizacji finału WOŚP, tłumacząc to dużymi kosztami oraz dużą ilością pracy. W 2016 roku koordynował jedynie działalność wolontariuszy. Spontaniczny koncert zorganizowano w klubie La Rocca. W zeszłym roku organizacji 25. sądeckiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podjęła się grupa sądeckich społeczników. W tym roku będzie podobnie.

Finał WOŚP organizowany jest od 25 lat. W tym roku Orkiestra zagra już po raz 26.

WOŚP w Nowym Sączu odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.

A tak było w zeszłym roku w Galerii Trzy Korony: Już po raz 25 w Nowym Sączu 

Fot. Tatiana Biela. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.