Miejskie tablice wprowadzają turystów w błąd. Informują o osiedlu, którego nie ma…

Miejskie tablice wprowadzają turystów w błąd. Informują o osiedlu, którego nie ma…

„To jest skandal. Przecież ktoś to zatwierdził, wykonał i odebrał” – takimi słowami skomentował błędy na miejskich tablicach z nazwami ulic na Osiedlu Kochanowskiego przechadzający się tamtędy turysta. Patrząc na jedną z tablic można się zdziwić, że w Nowym Sączu jest Osiedle Grabowa. I Grabowa jest, tyle że ulica. 

Błędna informacja nie uszła uwagi przewodniczącego Osiedla Kochanowskiego, Krzysztofa Ziai.

– Turysta szukał na mapie ulicy Librantowskiej na Osiedlu Kochanowskiego, a natrafił na ulicę Librantowską na osiedlu… Grabowa – mówi Krzysztof Ziaja.

– Nie może być tak, że system lokalnego oznakowana miasta wprowadza ludzi w błąd. Nigdzie się z taką sytuacją wcześniej nie spotkałem – podkreślał odwiedzający Nowy Sącz turysta.

– To oznakowanie funkcjonuje już od dawna. Miejscowi jakoś nie zwracali na to większej uwagi. Tym niemniej, ktoś to rzeczywiście musiał wykonać i odebrać. My jako Zarząd Osiedla nie zajmujemy się oznakowaniem ulic, nie mamy na to wpływu. Leży to w gestii najprawdopodobniej Miejskiego Zarządu Dróg – zauważa Krzysztof Ziaja.

Nie tylko z osiedlem Grabowa jest kłopot. Jak podkreśla Krzysztof Ziaja, na jednej z tablic zapisano, iż ulica Podgórska (Osiedle Kochanowskiego) znajduje się na Osiedlu Przetakówka.

– Sprawa oznakowania ulic na tablicach miejskich została już przekazana Miejskiemu Zarządowi Dróg w Nowym Sączu, który będzie sprawdzał oznakowanie ulic na tym osiedlu – zapewnia Renata Stawiarska z Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza.

 

Fot. Osiedle Kochanowskiego 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.