W nocy strażacy walczyli z pożarem stolarni

Dziś w nocy w Łabowej strażacy walczyli z pożarem stolarni. Ogień pojawił się około godziny 2. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęta była przestrzeń wewnętrzna metalowej konstrukcji na wysokości ok. 4 m, w której znajdowały się cztery silosy wypełnione trocinami – informują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce oraz odłączyli zasilanie instalacji elektrycznej. Wodę do gaszenia pożaru pobierali z pobliskiej rzeki. Metalowa konstrukcja budynku została rozebrana wraz z poszyciem, a piec w przyległej suszarni wygaszony.

– Monitorowano temperaturę wewnątrz konstrukcji silosów i przyległej suszarni przy użyciu kamery termowizyjnej. Dwa silosy opróżniono z trocin w celu ugaszenia zarzewi ognia. Ratownicy pracowali rotacyjne w aparatach powietrznych – relacjonują strażacy.

W działaniach, które trwały ponad dwie godziny, wzięły udział zastępy z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Łabowa, Nowa Wieś i Łosie.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.