W niebo poleciały niebieskie balony, a z ziemi wyrósł ogródek sensoryczny

W niebo poleciały niebieskie balony, a z ziemi wyrósł ogródek sensoryczny

Dziś w Miejskim Przedszkolu nr. 4 w Nowym Sączu był wyjątkowy dzień. W ramach obchodzonego w kwietniu miesiąca świadomości autyzmu na jeden dzień wszystko stało się niebieskie. Dzieciaki miały niebieskie koszulki i wypuściły w niebo niebieskie balony. Stworzyły również piękny ogródek sensoryczny, dzięki któremu będą poznawać świat obserwując i dbając o wzrost roślinek. A wszystko po to, aby wychowującym się z nimi rówieśnikom – autystykom podać pomocną dłoń…

Dzieciaki z autyzmem mają szczególnie wyostrzone zmysły, stąd też pomysł na powstanie ogródka sensorycznego.  Dzięki niemu nasi podopieczni będą uczyć się poznawać owoce i warzywa po zapachu i dotyku. Przy okazji będą mogły też uczyć się samodzielności i pracy gospodarczej. Ten ogródek był potrzebny nam wszystkim – mówi Jadwiga Hebda z Miejskiego Przedszkola nr.4.

W ogródku posadzono truskawki, szczypiorek, pietruszkę, poziomki, patisony, cukinię, dynię, rzodkiewkę, borówki i wiele innych.

Plony będą wykorzystywane w posiłkach dzieci, co być może również zachęci je do jedzenia warzyw. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac uczniów przedszkola ze spektrum autyzmu oraz występy wokalne podopiecznych placówki.

W dzisiejszej uroczystości wzięli udział dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Małgorzata Belska oraz dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek, którzy posadzili w ogródku kolejne sadzonki.

Share on twitter
Share on facebook