W Muszynie wykluły się dwa pisklęta FENIKSA!

W Muszynie przyszły na świat dwa pisklęta Feniksa, czyli bażanta złocistego, którego ze względu na jego charakterystyczne upierzenie turyści odwiedzający Ogrody Magiczne nazywają Feniksem.

Co ciekawe – w wierzeniach starożytnych Chińczyków mityczny Biały Feniks był utożsamiany z innym gatunkiem – bażantem srebrzystym, którego również można podziwiać w muszyńskich ogrodach.

U tych egzotycznych ptaków, które naturalnie występują w Chinach okres inkubacji jaj wynosi ok. 23 dni. Potrafią dożyć nawet 15 lat, a ich barwa przykuwa uwagę każdego turysty. W ogrodach magicznych na Zapopradziu znajdziemy także wiele innych ciekawych gatunków ptaków, których nie sposób wymienić jednym tchem. Wśród najnowszych mieszkańców znajdują się m.in. śmiejące się kukabury chichotliwe, gęsi tybetańskie – jedne z najwyżej latających ptaków na świecie, które w trakcie migracji przelatują nad Mount Everestem. Dosłownie wczoraj ogrody zamieszkały: gęś śnieżyca biała, gęś krótkodzioba oraz kazarka rajska – wylicza Arkadiusz Cycoń z Urzędu Miasta  i Gminy Uzdrowiskowej.

Urząd ogłosił konkurs (z nagrodą niespodzianką) na imiona dla pisklaków.

– Nie będzie łatwo. Wszystko dzieje się tak szybko, że jeszcze nie ustaliliśmy ich płci – zaznacza.

Propozycje można zamieszczać w komentarzach na facebookowym profilu Muszyna w Necie.

 

 

Arkadiusz Cycoń

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.