W Muszynie gotowi na pucharową rywalizację.

Mecze 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Małopolski wstępnie zapanowano na 21 kwietnia. Jeśli oczywiście pozwolą na to obostrzenia epidemiologiczne (wczorajsze komunikaty Kancelarii Premiera i Ministra Zdrowia) nie są jednoznaczne jeśli chodzi o rozgrywki amatorskie po 18 kwietnia.

Jeśli obostrzenia zostaną to grać będą mogły tylko zespoły, które złożyły w Związku oświadczenia o spełnieniu wymogów stypendialnych zawodników zgodnie w wymogami Rozporządzenia Rady Ministrów. Warunkiem będzie spełnienie wymogów przez obie drużyny w danej parze. Okręg nowosądecki reprezentuje czwartoligowa drużyna Popradu Muszyna. Jego przeciwnikiem jest Lubań Maniowy (lider IV ligi). Drużyna z Muszyny jest gotowa do gry.

Środa, 21 kwietnia 2021 r. godz. 16:30 – mecze 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Małopolski:

Przemsza Klucze (KO) – Glinik Gorlice (IV)

Korona Niedzieliska (A) – Beskid Andrychów (IV)

Limanovia Limanowa (IV) – Unia Tarnów (IV)

Wieczysta Kraków (KO) – Podhale Nowy Targ (III)

LKS Rajsko (IV) – Bruk-Bet Termalica II Nieciecza (IV)

MKS Trzebinia (IV) – Dalin Myślenice (IV)

Nadwiślanka Nowe Brzesko (A) – BKS Bochnia (IV)

Lubań Maniowy (IV) – Poprad Muszyna (IV)

W przypadku uzyskania w normalnym czasie gry wyniku remisowego sędzia główny zarządzi dogrywkę 2×15 minut, a następnie, w przypadku remisu, rzuty karne.

Zdobywca Małopolskiego Pucharu Polski awansuje do rozgrywek centralnych z udział I i II ligi oraz Ekstraklasy.