W Krynicy popływasz w wodzie mineralnej. A potem... słońcoterapia

Za ponad 8 mln zł władze Krynicy - Zdroju zbudują zakład przyrodoleczniczy z basenem wypełnionym wodą mineralną. Kąpieli w takiej wodzie będzie można zażywać w ośrodku sanatoryjno-leczniczym "Lwigród". 

Renault2

Budowa basenu będzie możliwa dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

- Za kilkanaście miesięcy nie tylko tutejsi mieszkańcy, ale też kuracjusze licznie odwiedzający Krynicę-Zdrój zyskają nowy obiekt leczniczy - mówi wicemarszałek województwa Małopolskiego Stanisław Sorys.

Inwestycja, w tym działającym od 1934 roku sanatorium, pozwoli nie tylko przyjmować więcej kuracjuszy, ale przede wszystkim umożliwi leczenie ich na najwyższym poziomie.

- Baza zabiegowa „Lwigrodu” stanie się jedną z najnowocześniejszych w Krynicy, a basen rehabilitacyjny wypełniony szczawą będzie jedynym takim obiektem w regionie. Pozwoli to na przeprowadzanie zabiegów łączących kinezyterapię (terapię ruchem) ze zdrowotnym wpływem miejscowej wody mineralnej. Dodatkowo na dachu nowego zakładu powstanie taras z urządzeniami do helioterapii (terapia z wykorzystaniem słońca- przyp. red.)- informuje Maria Golba, dyrektor ośrodka sanatoryjno-leczniczego "Lwigród" w Krynicy-Zdroju.

Będzie to jedyny taki basen w Polsce.

- Są baseny z wodą siarkową, z solankami ale ze szczawą nie ma nigdzie - dodaje.

Całkowity koszt budowy szacuje się na 8,17 mln zł, a na realizację tej inwestycji ośrodek otrzyma 5,28 mln zł z regionalnego programu operacyjnego. Woda do basenu ma być doprowadzona z Uzdrowiska Krynica-Żegiestów.

Fot. UMWM, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. 

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.