W krynickim szpitalu respiratory zajęte. W tygodniu 8 zgonów

W krynickim szpitalu respiratory zajęte. W tygodniu 8 zgonów

SPZOZ Szpital im. dr. J. Dietla w Krynicy-Zdroju, sytuacja covidowa, grudzień, listopad, Covid-19

W krynickim szpitalu sytuacja covidowa jest ,,stabilnie trudna”. Zostało tylko trzy wolne łóżka. Przez ostatni tydzień zmarło w placówce 8 osób, u których potwierdzono COVID-19.

Placówka praktycznie zawiesiła działalność wszystkich oddziałów oprócz położniczego i pediatrycznego. Zostało także kilka łóżek internistycznych. W związku ze zwiększeniem ilości osób z koronawirusem, które wymagają hospitalizacji, szpital wstrzymał zabiegi operacyjne we wszystkich oddziałach zabiegowych.

– 52 z 55 łóżek jest zajętych przez pacjentów covidowych. W ciągu ostatniego tygodnia zmarło 8 osób. W większości były to osoby starsze, jednak zdarzają się również pacjenci młodsi – poinformował naszą redakcję dyrektor krynickiego szpitala Sławomir Kmak.

Jak zaznaczył, w listopadzie zmarło około 20 osób chorych na Covid-19, w tym jeden pacjent zaszczepiony.

– Wśród zaszczepionych jest zdecydowanie mniej zgonów. Przez listopad była to jedna lub dwie osoby, które przy tym posiadały inne obciążenia zdrowotne i długą historię chorobową – wyjaśnia dyrektor Kmak.

Sytuacja jest dynamiczna. Pacjenci, którzy czują się na tyle dobrze, aby opuścić szpital, są wypisywani i zwalniają łóżka. Jednak to nie rozwiązuje problemu, gdyż jak zaznaczył szef placówki, takie łóżko zajmowane jest w ciągu dwóch kolejnych godzin.

Jak podaje polski resort zdrowia, przez ostatnią dobę wykryto w całym kraju 26 965 nowych zakażeń koronawirusem. Wśród 2 236 nowo zakażonych Małopolan są 82 osoby z powiatu nowosądeckiego, 61 osób z powiatu limanowskiego, 52 osoby z Nowego Sącza i 48 osób z powiatu gorlickiego. Więcej informacji Tutaj.

Fot. NS

Share on twitter
Share on facebook