W Krasnem Potockiem będzie stok narciarski!

W Klęczanach i Krasnem Potockiem powstaną wieże widokowe. Będzie też stok, na którym dzieci przez cały rok będą mogły uczyć się jazdy na nartach. To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie są planowane w ramach budowy Centrum-Rekreacyjno Sportowego w Krasnem Potockiem i Klęczanach.

– Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się rozpocząć inwestycję. Jesteśmy na etapie przygotowywania przetargu, który ma zostać ogłoszony w trzecim kwartale tego roku – mówi wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski.

W Krasnem Potockiem stanie wieża widokowa. Obok będzie całoroczny igielitowy stok narciarski dla dzieci. Dzięki niemu na nartach będzie można jeździć przez cały rok. Stok będzie miał 100 metrów wysokości.

Ma powstać także terenowa zjeżdżalnia, trasa rowerowa biegnąca od Krasnego Potockiego nad brzeg Jeziora Rożnowskiego oraz pas startowy dla samolotów modelarskich.

– W ramach projektu powstaną też ścieżki rowerowe, boiska, siłownia na świeżym powietrzu, ogród doświadczeń i pole namiotowe – dodaje wójt Stawiarski.

Atrakcje mające przyciągnąć turystów szykuje nie tylko Gmina Chełmiec. Gmina Łososina Dolna chce urządzić baseny na zrekultywowanym brzegu Jeziora Rożnowskiego wzdłuż drogi w kierunku Znamirowic. Ma tam powstać ścianka wspinaczkowa, skatepark, pumptrack, czyli tor do jazdy wyczynowej na rowerze, a także molo wraz z niewielkim portem.

Koszty inwestycji to kwota 11 mln zł. Część dofinansowania projektu ma pochodzić z funduszu Unii Europejskiej.

Fot. Wizualizacje UG Chełmiec.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.