W Kotowie powstanie miejsce spotkań. Pierwszy krok poczyniony

W Kotowie powstanie miejsce spotkań. Pierwszy krok poczyniony

Mieszkańcy Kotowa doczekają się wkrótce swojego miejsca, w którym będą mogli się spotykać. Właśnie została opracowana koncepcja budynku. Kiedy zostanie wydane pozwolenie na budowę, gmina ogłosi przetarg. W obiekcie planowane są zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone przez pracowników Gminnego Centrum Kultury.

W najbliższych miesiącach zostaną oddane do użytkowania dwa budynki: w Nowej Wsi – Centrum Aktywizacji Społecznej wraz z biblioteką oraz odbudowany po pożarze nowy lokal świetlicy wiejskiej w Barnowcu. Dodatkowo projektowane są trzy kolejne budynki, w których będą miejsca spotkań dla mieszkańców: w Krzyżówce, Kamiannej oraz właśnie w Kotowie.

,,Ogromnie się cieszę,, że to już szósty budynek, w którym mieszkańcy będą mogli się spotykać, kultywować tradycje, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a dzieci i młodzi będą mogli uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Łabowej blisko swojego miejsca zamieszkania. Będzie to kolejne miejsce integracji międzypokoleniowej – mówi wójt Marta Słaby.

Równocześnie przyznaje, że w gminie brakowało miejsc, gdzie mogli spotykać się mieszkańcy, czy młodzież i dzieci, dlatego dąży do tego, by jak najwięcej tego typu inwestycji powstawało w gminie.

Czytaj także: Ludomir Handzel: „Trzeci most na Dunajcu. Odciążymy 70 procent ruchu na Węgierskiej”

Fot. UG Łabowa 

Reklama