W Klęczanach powstał szpital dla seniorów, osób niesamodzielnych i przewlekle chorych

W Klęczanach powstał szpital dla seniorów, osób niesamodzielnych i przewlekle chorych

Placówka Pielęgnacyjno- Rehabilitacyjna w Klęczanach, Dulkiewicz

Od Nowego Roku w Klęczanach działa Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy. Całodobowa placówka powstała z myślą o osobach starszych, niesamodzielnych, przewlekle chorych, potrzebujących wsparcia i opieki  drugiej osoby. Uroczyste otwarcie odbyło się 14 stycznia.

Szpital powstał w miejscu ośrodka zdrowia. Właścicielami obiektu są: lek. med. Agnieszka Dulkiewicz, Amadeusz Dulkiewicz oraz Karolina Rozlach. Placówka nosi imię lek. med. Bronisławy Dulkiewicz – lekarki, która przez 50 lat była lekarzem, w tym przez 40 lat pracowała w naszym regionie.

W zakładzie znajduje się: przychodnia lekarska POZ z 15 poradniami specjalistycznymi, w tym poradnia psychiatryczna, pielęgniarska opieka długoterminowa oraz szpital z 55 łóżkami, w tym dla pacjentów Zakładu Pięlęgnacyjno-Opiekuńczego. Placówka świadczy również usługi w zakresie rehabilitacji ambulatoryjnej, z której będzie mógł korzystać każdy mieszkaniec. Aby skorzystać z usług, trzeba otrzymać skierowanie od lekarzy pierwszego kontaktu czy lekarza oddziałów szpitalnych. Pacjenci przyjmowani są od 1 stycznia.

– Ciągły rozwój firmy a co za tym idzie wzrost liczby pacjentów sprawił, że zrodził się pomysł wybudowania nowej przychodni, aby poprawić warunki lokalowe. Przy tej okazji pojawiła się również myśl o budowie szpitala rehabilitacyjnego tak potrzebnego w naszym regionie i dostępnego dla każdego z potrzebujących pacjentów – mówiła podczas uroczystego otwarcia lek. med. Agnieszka Dulkiewicz.

Zakład zapewnia całodobową opiekę nad osobami wymagającymi stałej opieki pielęgniarskiej czy medycznej, po hospitalizacji lub mających problemy z przemieszczaniem. Będzie też służył seniorom, którym coraz większą trudność sprawiają czynności dnia codziennego. Placówka wynegocjowała kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Czytaj także: Ziemia wokół sądeckiego zamku pełna skarbów…

Fot. UG Chełmiec

ikona strony głównej dts24

Share on twitter
Share on facebook