W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste? Ranking!

W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste? Ranking!

Darmowe karty płatnicze i kredytowe, wygodne aplikacje mobilne, brak opłat za korzystanie z bankomatów – istnieje wiele czynników, na które należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności podczas zakładania rachunku bankowego. Które oferty na konta osobiste są obecnie uznawane za najkorzystniejsze dla konsumentów?

Najlepsze konta bankowe – jakie warunki muszą spełniać?

Założenie konta osobistego w odpowiednim banku ma istotne znaczenie dla codziennych finansów. Rachunek będzie służyć nie tylko do bezpiecznego przechowywania regularnych wpłat np. z tytułu wykonywanej pracy, ale także służyć do wykonywania opłat i codziennych transakcji. Na co zwrócić uwagę podczas przeglądania poszczególnych ofert?

Koszty prowadzenia konta 

Najkorzystniejsze propozycje bankowe przewidują brak kosztów prowadzenia konta lub ich bardzo niską wartość w skali miesiąca, zwykle do 10 zł. Oprócz tego darmowe powinny być również karty płatnicze i kredytowe, co najmniej po spełnieniu określonych warunków (np. dokonanie 3 transakcji płatniczych na kwotę co najmniej 100 zł).

Brak wymogu utrzymywania minimalnego salda

Daje to elastyczność i umożliwia swobodne zarządzanie środkami na koncie, zwłaszcza wtedy, gdy konsument posiada kilka różnych rachunków bankowych, z których nie może zrezygnować.

Wygodny dostęp do sieci bankomatów

Instytucje finansowe, które są warte uwagi wszystkich, oferują wiele punktów, z których można wypłacić gotówkę (na terenie Polski i za granicą), a także minimalizują lub nawet eliminują opłaty za skorzystanie z nich.

Nowoczesne narzędzia do zarządzania finansami online

Wśród nich wymienić można aplikacje mobilne, które umożliwiają przeglądanie salda, wykonywanie przelewów, zarządzanie budżetem i śledzenie transakcji w czasie rzeczywistym. Mile widziana jest również obecność płatności BLIK.

Korzystne oprocentowanie

Osoby planujące trzymać większe saldo na wybranym rachunku powinny upewnić się, że ich bank oferuje korzystne oprocentowanie. Mile widziana będzie obecność dodatkowych korzyści, takich jak programy lojalnościowe, cashback i bezpłatne ubezpieczenie.

Jakość obsługi klienta

Pomoc musi być udzielana nie tylko szybko, ale również w kompetentny sposób i zawsze wtedy, gdy jest taka potrzeba (24/7, online i telefonicznie).

Aktualny ranking kont osobistych – top 5 ofert

Jak przedstawia się ranking kont bankowych? Sprawdzone oferty 2023, które każdy konsument powinien rozważyć w pierwszej kolejności, to:

 • Santander – Konto Jakie Chcę;
 • Bank Pekao – Konto Przekorzystne;
 • Millennium Bank – Millennium 360°;
 • mBank – eKonto Osobiste;
 • BNP Paribas – Konto Otwarte na Ciebie.

Konto Jakie Chcę

 • Prowadzenie konta – od 0 zł do 6 zł miesięcznie (wymogi dla 0 zł: min. 1 transakcja bezgotówkowa + min. wpływ miesięczny na 500 zł).
 • Karta płatnicza – od 0 zł do 8 zł miesięcznie (wymogi dla 0 zł: min. 1 transakcja bezgotówkowa + min. wpływ miesięczny na 500 zł).
 • Bankomaty – od 0 zł do 5 zł miesięcznie (wymogi dla 0 zł: wykup pakietu darmowych wypłat za 7 zł miesięcznie).
 • Bonusy za rejestrację – 400 zł (300 zł gotówka, 100 zł eVoucher Sodexo).

Konto Przekorzystne

 • Prowadzenie konta – 0 zł.
 • Karta płatnicza – 0 zł.
 • Bankomaty – 0 zł.
 • Bonusy za rejestrację – 200 zł (gotówka).

Millennium 360°

 • Prowadzenie konta – 0 zł.
 • Karta płatnicza – od 0 zł do 11 zł (wymogi dla 0 zł: pierwsze dwa miesiące darmowe, a następne darmowe, jeżeli w poprzednich dokonano min. 5 płatności bezgotówkowych).
 • Bankomaty – od 0 zł do 5 zł (wymogi dla 0 zł: pierwsze dwa miesiące darmowe, a kolejne darmowe, jeżeli w poprzednich dokonano min. 5 płatności bezgotówkowych). 
 • Bonusy za rejestrację – 400 zł (gotówka).

eKonto Osobiste

 • Prowadzenie konta – 0 zł.
 • Karta płatnicza – od 0 zł do 7 zł (wymogi dla 0 zł: płatność bezgotówkowa na kwotę min. 350 zł).
 • Bankomaty – od 0 zł do 2,5 zł (wymogi dla 0 zł: wypłata min. 100 zł).
 • Bonusy za rejestrację – 450 zł (gotówka).

Konto Otwarte na Ciebie

 • Prowadzenie konta – 0zł.
 • Karta płatnicza – od 2 zł do 7 zł (wymogi dla 2 zł: 3 transakcje bezgotówkowe w miesiącu).
 • Bankomaty – od 0 zł do 7 zł (wymogi dla 0 zł: bankomaty sieci Planet Cash lub znajdujące się w placówce banku BNP Paribas).
 • Bonusy za rejestrację – 450 zł (200 zł gotówka, 250 zł bony do sklepów sieci Żabka).

Darmowe konto osobiste przez internet – czy to możliwe?

Obecnie wiele instytucji finansowych umożliwia założenie konta osobistego przez internet po to, aby przyciągnąć nowych klientów i sprostać ich oczekiwaniom. Dzięki temu konsumenci mogą skorzystać z ofert promocyjnych, które dają szansę na zdobycie premii w postaci dodatkowej gotówki i bonów płatniczych (np. Sodexo lub voucherów do sklepów, takich jak Żabka czy Empik).

Zdecydowaną zaletą takiej opcji stanowi fakt, że zainteresowani mogą założyć rachunek bankowy bez wychodzenia z domu, zdobyć po spełnieniu warunków należne im gratisy, a następnie wnioskować o zamknięcie konta. Innymi słowy, rejestracja zdalna sprawia, że klienci mogą korzystać z promocji bez ponoszenia żadnych kosztów, nawet w postaci przeznaczania swojego czasu wolnego na dojazd do placówki stacjonarnej.

Konta osobiste dla młodych – czy warto?

W niektórych przypadkach warunkiem do zdobycia premii podczas zakładania rachunku bankowego jest także stworzenie konta osobistego dla młodych. 

Takie konta mogą być dla osób niepełnoletnich doskonałą platformą do nauki i rozwijania umiejętności finansowych. Pozwalają one na zdobycie praktycznego doświadczenia w zarządzaniu środkami pieniężnymi, prowadzeniu budżetu i podejmowaniu świadomych decyzji. Oprócz tego pomagają w budowaniu historii kredytowej. Ta jest niezwykle ważna w przyszłości, gdy młodociani osiągają pełnoletniość i zaczynają ubiegać się o pierwsze kredyty hipoteczne, samochodowe i gotówkowe.

Podsumowując, najlepsze placówki, w których można obecnie założyć konta osobiste to BNP Paribas, mBank, Millennium Bank, Bank Pekao i Santander. Wszystkie oferują ciekawe oraz korzystne dla swoich klientów warunki, a ponadto oferty promocyjne, które pozwalają zdobyć dodatkowe bonusy w postaci gotówki i bonów płatniczych. O innych wartych uwagi propozycjach bankowych można się dowiedzieć poprzez odwiedziny stron internetowych o tematyce finansowej.

Share on twitter
Share on facebook