W Gorlicach bilet na autobus kosztuje… złotówkę. Jak to możliwe?

W Gorlicach bilet na autobus kosztuje… złotówkę. Jak to możliwe?

Jak informuje Urząd Miejski w Gorlicach bilety na autobusy komunikacji miejskiej można już kupować za pomocą darmowej aplikacji mobilnej mPay przy użyciu telefonu komórkowego.

W związku z promocją pasażerowie mogą nabywać bilety za złotówkę. Warto wiedzieć, że ci z pasażerów, którzy nie posiadają karty lub nie zamierzają korzystać z niej w aplikacji także mogą kupować mobilne bilety. W tym celu należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego.

Jak kupować bilety za 1 zł?

Należy uruchomić mPay w komórce, dotknąć kafelka „Bilety” i z listy miast wybrać Gorlice. W kolejnych krokach należy wybrać potrzebny bilet i jedną z dostępnych metod płatności kartą, np. „mPay Wallet”. Do sfinalizowania zakupu wystarczy wtedy wpisanie kodu PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay. Innym sposobem jest skorzystanie z opcji „Masterpass portfel elektroniczny” i dokonanie płatności za pomocą dowolnego portfela, np. „Masterpass by Mastercard”.

Czytaj również: Kapitan Sandecji ma już na koncie 150 meczów w barwach klubu!

Wszystkie zakupione bilety zostają automatycznie zapisane w aplikacji. Podczas kontroli wystarczy wejść do zakładki „Kontrola biletów”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.

Jak podłączyć kartę płatniczą?

Kartę płatniczą można zarejestrować m.in z poziomu aplikacji mPay w telefonie. W tym celu wystarczy wejść do zakładki „Środki płatnicze”, dotknąć ikony karty i wypełnić formularz potrzebnymi danymi. W podobny sposób kartę można dodać po zalogowaniu się na stronie www.mpay.pl.

Jak pobrać aplikację mPay?

Aplikacja jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android oraz iOS. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: UM Gorlice

Share on twitter
Share on facebook