W gminie Korzenna zmiany kadrowe. Powołany wicewójt

W gminie Korzenna zmiany kadrowe. Powołany wicewójt

Na stanowisko zastępcy wójta Leszka Skowrona został powołany Krzysztof Ogorzałek, który dotychczas pełnił funkcję sekretarza gminy. Z administracją jednostki związany jest od kilkunastu lat.

Nową posadę piastuje od wczoraj (1 czerwca). Wicewójt będzie odpowiadał m.in. za realizację i nadzór nad inwestycjami, a także za pozyskiwanie środków z funduszy zewnętrznych.

,,W pewnym zakresie zajmował się tym także wcześniej, ale teraz będzie odpowiedzialny za te dziedziny w szerszym zakresie” – czytamy w komunikacie na stronie urzędowej gminy.

Powołanie zastępcy wójta, to nie jedyna zmiana, która zaszła w korzeńskim samorządzie. Sekretarzem gminy została Beata Semla, która dotąd była kierownikiem Referatu Ochrony Środowiska. Od 2007 roku pracowała w administracji tamtejszego urzędu. Swoje obowiązki na nowym stanowisku rozpoczęła również 1 czerwca br.

To nie jedyne wieści z Korzennej dotyczące osób związanych z samorządem. Końcem maja wójt gminy Korzennej Leszek Skowron został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę do Rady ds. Samorządu Terytorialnego. W gremium zasiada łącznie 20 osób  –  przedstawicieli samorządów wszystkich szczebli – od marszałków województw, przez starostów, prezydentów miast, burmistrzów i wójtów. Do gremium powołano między innymi marszałka Małopolski Witolda Kozłowskiego, burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka i wójta Korzennej Leszka Skowrona. O tym pisaliśmy —>Tutaj.

Fot. Urząd Gminy Korzenna/
KPRP 

 

Share on twitter
Share on facebook