W gminie Korzenna pojawił się wilk. Był też w gminie Grybów

W gminie Korzenna pojawił się wilk. Był też w gminie Grybów

wilk

Na teren gminy Korzenna przywędrował wilk. Zwierzę widziano również w gminie Grybów. Mieszkańcy nie mają jednak powodów do paniki.

Jedna z osób mieszkających w Bukowcu poinformowała pracowników Urzędu Gminy Korzenna o wilku, którego w ostatnich dniach zauważono, kiedy przechodził przez drogę. Co więcej, w podobnym czasie w okolicy znaleziono martwe zwierzę – najprawdopodobniej zagryzionego psa.

Wilka widział też leśniczy – spotkał go w rejonie Krużlowej (gmina Grybów).

W związku z tymi informacjami warto zachować ostrożność, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Mieszkańcy nie powinni jednak panikować. Dziko żyjące wilki są płochliwe, unikają kontaktu z człowiekiem, a do zabudowań zbliżają się jedynie, kiedy szukają jedzenia.

Wilków nie można dokarmiać. W okolicach domów nie należy pozostawiać resztek jedzenia, bo mogą zwabić drapieżniki.

– W razie spotkania z wilkiem, który nie unika kontaktu i podchodzi zbyt blisko (poniżej 30 m) należy unieść ręce wysoko i machać nimi, rozprzestrzeniając swój zapach, w razie potrzeby ostro krzyknąć lub rzucić w kierunku zwierzęcia grudkami ziemi. Potem oddalić się spokojnie – radzą przedstawiciele urzędu gminy Korzenna.

Jak przypominają, wilki są w Polsce pod ochroną. Za zabicie lub skłusowanie tego drapieżnika grozi kara do 5 lat więzienia. Więcej porad dotyczących spotkania z wilkami można znaleźć na stronie Lasów Państwowych.

To nie pierwszy przypadek, kiedy w gminie Korzenna pojawił się wilk. O poprzednim pisaliśmy TUTAJ.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.