W Galerii Trzy Korony od 11 stycznia będą „ciche godziny”

W Galerii Trzy Korony od 11 stycznia będą „ciche godziny”

Osoby z autyzmem  odbierają świat inaczej. Bardzo często są nadwrażliwe na bodźce, a nadmiar dźwięków może być dla nich powodem cierpienia. Gospodarze nowosądeckiej  Galerii Trzy Korony chcą zatroszczyć się o klientów, którzy albo sami są osobami z autyzmem, albo opiekunami bywającymi gośćmi galerii wraz ze swoimi autystycznymi podopiecznymi. Od 11 stycznia w Trzech Koronach będzie można zrobić zakupy w tak zwanych „cichych godzinach”.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, jednocześnie pozostając wrażliwymi na  kwestie społeczne, miło nam poinformować, że Galeria Trzy Korony wprowadza od dnia 11. stycznia udogodnienia dla osób ze spektrum autyzmu. W każdy wtorek, w godzinach 15:00 – 17:00 będą obowiązywały Ciche Godziny – na pasażach, w częściach wspólnych oraz lokalach, które wyrażą na to zgodę. Akcja jest wynikiem naszego zainteresowania i troski w stosunku do osób mających trudności w przetwarzaniu zewnętrznych bodźców związanych z obrazem i fonią. Miejsca przyjazne sensorycznie cieszą się coraz większą popularnością w Polsce i na świecie. Pomagają w integracji społecznej oraz przeciwdziałają izolacji osób z autyzmem w społeczeństwie w jakim żyją. Poprzez zmiany, jakie planujemy wprowadzić, Galeria Trzy Korony stanie się miejscem bardziej przyjaznym do robienia zakupów, korzystania z kultury oraz spotkań towarzyskich – informuje dyrekcja galerii.

Co wyróżnia Galerię przyjazną sensorycznie?
✓ muzyka na pasażach (w lokalach) jest wyłączona/przyciszona
✓ światło na pasażach (w lokalach) jest przyciemnione
✓ ekspozycje są częściowo wygaszone
✓ ekrany reklamowe są wyłączone
✓ komunikaty reklamowe nie są emitowane

Program „Ciche Godziny” w Galerii Trzy Korony powstał we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm, ze szczególnym wsparciem merytorycznym Katarzyny Pęczak – psychologa, psychoterapeuty i szkoleniowca z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami ze spektrum autyzmu oraz osobami niepełnosprawnymi. Personel galerii został odpowiednio przeszkolony pod kątem pomocy osobom ze szczególną wrażliwością sensoryczną.

 

To też ważne:

Share on twitter
Share on facebook