Sądecka Akademia Nauk Stosowanych otwiera sale wykładowe dla mieszkańców Sądecczyzny i okolic

Sądecka Akademia Nauk Stosowanych otwiera sale wykładowe dla mieszkańców Sądecczyzny i okolic

wykłady, akademia nauk stosowanych, nowy sącz

W najbliższy czwartek (12 stycznia) na Wydziale Nauk Inżynieryjnych przy ulicy Zamenhofa 1a w Nowym Sączu (Akademia Nauk Stosowanych) odbędzie się panel wykładów otwartych. To wszystko w ramach obchodów 25-lecia sądeckiej uczelni. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców Sądecczyzny i okolic do wzięcia udziału w wydarzeniu.

W programie przewidziano różnorodność tematyczną. O godz. 9:00 zajęcia poprowadzi prof. dr hab. inż Adam Ruszaj, który podejmie temat: „Inspiracje biologiczne w projektowaniu i wytwarzaniu maszyn i urządzeń”. Godzinę później ten sam wykładowca podejmie temat współczesnych technologii wytwarzania mikro i nano elektromechanicznych systemów.

Od godziny 11:00 głos przejmie dr inż Maria Chuchro, która opowie o współczesnych technologiach wytwarzania przyrostowego w produkcji maszyn i urządzeń. Z kolei w samo południe zajęcia poprowadzi dr inż. Tomasz Kądziołka. Temat: „Organy – instrument muzyczny czy urządzenie mechatroniczne”.

W programie przewidziano także prezentację sprzętu naukowo-badawczego: laboratoriów wytwarzania przyrostowego, inżynierii materiałowej, botaniki, metrologii technicznej oraz pracowni projektowania 3D.

Czytaj także: To już pewne. Tylicz zyskuje status uzdrowiska. Szykuje się napływ turystów z całej Polski

Fot: ANS

Share on twitter
Share on facebook