W czterech miejscowościach Sądecczyzny stanęły nowoczesne wiaty dla rowerzystów

W czterech miejscowościach Sądecczyzny stanęły nowoczesne wiaty dla rowerzystów

W czterech miejscowościach powiatu nowosądeckiego powstały miejsca obsługi rowerzystów. Miłośnicy kolarstwa mogą tam nie tylko odpocząć w trakcie dłuższej wycieczki, ale i naprawić usterki w swoich jednośladach.

Nowoczesne wiaty dla rowerzystów stanęły przy: ul. Topolowej w Grybowie, budynku Urzędu Gminy w Kamionce Wielkiej, Centrum Aktywnego Wypoczynku w Świniarsku oraz Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej.

Miejsca obsługi rowerzystów składają się z wiaty, zestawu parkowego do odpoczynku, stacji naprawczej oraz interaktywnej mapy, na której znaleźć można dostępne w pobliżu trasy i ścieżki rowerowe. Miłośnicy kolarstwa mogą skorzystać z ładowarki USB, kompresora czy zestawu narzędzi. Wiaty zasilane są poprzez zainstalowane na ich dachach panele fotowoltaiczne.

Koszt inwestycji to 362 000,00 zł, a wykonawcą była firma Grandsol. Wiaty powstały w ramach ostatniego etapu projektu ,,Karpaty na dwóch kółkach” realizowanego przez Lokalną Grupę Działania ,,Korona Sądecka”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

fot. UG Kamionka Wielka, UG Chełmiec, Mateusz Książkiewicz – Grybów24.pl

Czytaj też: Prąd. Sporo wyłączeń w najbliższym tygodniu

Share on twitter
Share on facebook