W czterech miejscowościach Sądecczyzny stanęły nowoczesne wiaty dla rowerzystów

W czterech miejscowościach Sądecczyzny stanęły nowoczesne wiaty dla rowerzystów

W czterech miejscowościach powiatu nowosądeckiego powstały miejsca obsługi rowerzystów. Miłośnicy kolarstwa mogą tam nie tylko odpocząć w trakcie dłuższej wycieczki, ale i naprawić usterki w swoich jednośladach.

Nowoczesne wiaty dla rowerzystów stanęły przy: ul. Topolowej w Grybowie, budynku Urzędu Gminy w Kamionce Wielkiej, Centrum Aktywnego Wypoczynku w Świniarsku oraz Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej.

Miejsca obsługi rowerzystów składają się z wiaty, zestawu parkowego do odpoczynku, stacji naprawczej oraz interaktywnej mapy, na której znaleźć można dostępne w pobliżu trasy i ścieżki rowerowe. Miłośnicy kolarstwa mogą skorzystać z ładowarki USB, kompresora czy zestawu narzędzi. Wiaty zasilane są poprzez zainstalowane na ich dachach panele fotowoltaiczne.

Koszt inwestycji to 362 000,00 zł, a wykonawcą była firma Grandsol. Wiaty powstały w ramach ostatniego etapu projektu ,,Karpaty na dwóch kółkach” realizowanego przez Lokalną Grupę Działania ,,Korona Sądecka”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

fot. UG Kamionka Wielka, UG Chełmiec, Mateusz Książkiewicz – Grybów24.pl

Czytaj też: Prąd. Sporo wyłączeń w najbliższym tygodniu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.