W ciągu DK28 powstaje nowe rondo. Trwają prace w Limanowej

Trwa budowa nowego ronda w ciągu drogi krajowej nr 28. Prace u zbiegu ulic Jana Pawła II, Piłsudskiego, Kopernika i Kolejowej w Limanowej rozpoczęły się w kwietniu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zakończą się w połowie listopada.

Wymienione zostały już istniejące sieci, w tym wodociągowa oraz kanalizacja deszczowa. Teraz stabilizowane jest podłoże pod warstwy podbudowy i nawierzchni bitumicznej, a na poboczu pojawia się nawierzchnia oraz krawężniki. Obecnie prace prowadzone są na wyłączonej z ruchu części ul. Piłsudskiego. Zakończone zostały już roboty od strony ul. Kopernika i ul. Kolejowej.

Miasto Limanowa jest tak zwanym inwestorem zastępczym przy budowie ronda.

– Samorząd przygotował dokumentację projektową zadania, projekt budowlany i wykonawczy, nabył nieruchomość oraz przeprowadził postępowanie przetargowe, które wyłoniło wykonawcę robót – Spółkę „ZIBUD” z Kamienicy. Wykonanie prac wraz z nadzorem inwestorskim finansuje natomiast Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – wyjaśniają przedstawiciele UM w Limanowej.

fot. UM Limanowa

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.