W 2022 roku za wodę zapłacimy więcej. Rada miasta podjęła decyzję o obniżeniu dopłat do rachunków

Radni Miasta Nowego Sącza przegłosowali dziś uchwałę obniżającą wysokość dopłat z budżetu miasta do rachunków sądeczan za wodę i odprowadzenie ścieków. Od stycznia do końca grudnia 2022 dopłata będzie wynosiła 2,16 zł brutto. Obecnie wynosi 3,25 zł brutto. To oznacza, że za metr sześcienny wody zapłacimy nieco więcej.

Radni PiS chcieli, aby dopłaty pozostały na poziomie z 2021 roku. Poprawkę do do uchwały obniżającą wysokość dopłat zaproponował radny Krzysztof Głuc tłumacząc proponowaną zmianę trudną sytuacją w jakiej znajdzie się miasto w 2022 roku wskutek wprowadzenia Polskiego Ładu.

Od początku samorządności i istnienia podatków od osób fizycznych po raz pierwszy wysokość dochodu miasta z tytułu tego podatku spadnie w porównaniu do roku ubiegłego. To oznacza olbrzymi problem dla budżetu miasta. Musimy zmierzyć się z tą sytuacją. Z drugiej strony mieszkańcy potrzebują tych dopłat. Nie wyobrażam sobie żebyśmy od tego odeszli. Próbowaliśmy znaleźć złoty środek – tłumaczył Krzysztof Głuc.

Argumenty za utrzymaniem dopłat w obecnej wysokości  z drugiej zaś – za ich obniżeniem przytaczano na dzisiejszej sesji przez kilka godzin. Ostatecznie przyjęto uchwałę ustalającą dopłaty w nieco niższej wysokości niż obowiązujące w roku bieżącym, czyli uwzględniającą poprawkę, której ideę wyjaśniał Krzysztof Głuc.

 

Czytaj też:

Nowy Sącz. W Newagu powstanie elektrociepłownia? Trwają konsultacje, będą punkty informacyjne dla mieszkańców

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.