Vanessa z Krynicy z sukcesem na Mistrzostwach Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim

Vanessa z Krynicy z sukcesem na Mistrzostwach Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim

Mieszkanka Krynicy-Zdroju i podopieczna klubu UKS Arcus zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim. Vanessa Malczewska trenuje od 11 lat. Ma na swoim koncie ponad 50 medali zdobytych w Polsce i za granicą, jednak to jej pierwszy sukces w kategorii seniorek.

Mistrzostwa odbyły się 5 października w Toruniu. Wystartowali w nich głównie zawodnicy kadry narodowej i pretendenci do kadry. Nasz powiat reprezentowały Vanessa Malczewska oraz Agnieszka Lewandowska, dwie najbardziej utytułowane zawodniczki klubu Arcus.

Agnieszka, studentka biologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, trenująca obecnie w AZS Kraków, odpadła w ćwierćfinałach i zajęła piąte miejsce.

Vanessa walczyła jednak dalej i poległa dopiero w starciu o wejście do ścisłego finału. Ostatecznie zajęła trzecie miejsce, a na jej szyi zawisł brązowy medal.

Nastolatka uczy się w trzeciej klasie Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju. W listopadzie skończy 18 lat, a taekwondo trenuje od 11. Jest wychowanką trenera Jarosława Jarząba. Jak każdy sportowiec chciałaby wziąć kiedyś udział w igrzyskach olimpijskich, jednak obecnie skupia się na treningach i nauce. Ma średnią ocen 5,88.

Brąz Vanessy to nie jedyny sukces zawodniczek i zawodników krynickiego klubu w ostatnim czasie. W tym roku Oliwia Budaj przywiozła złoty medal z Mistrzostw Polski Juniorów, podobnie jak Bartek Horoszko startujący w Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych.

fot. P.M Klub UKS Arcus Krynica-Zdrój

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.