Uzdrowisko Muszyna z szansą na prestiżową nagrodę

Uzdrowisko Muszyna z szansą na prestiżową nagrodę

Muszyna, uzdrowisko, Muszyna rynek

Ogłoszono uczestników VII edycji konkursu Eko Hestia SPA. W grze jest dziewięć polskich uzdrowisk, które powalczą o sto tysięcy złotych oraz tytuł najlepszego uzdrowiska w kraju. Wśród nich jest nadpopradzka Muszyna. Powagę tytułu potęgują niezwykle wymagające kryteria. Jakie?

Kapituła konkursu wprowadziła w tym roku zmiany w regulaminie. Jedna z nich pozwoli precyzyjnie określić skalę oszczędności energetycznych (w tym ograniczenie emisji CO2). Pod uwagę będą także brane: efektywność i unikatowość rozwiązań ekologicznych. Laur zdobędzie uzdrowisko, które najlepiej podejmuje kompleksowe, długofalowe działania, inwestycje oraz inicjatywy na rzecz ochrony środowiska. Mario Zamarripa (Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w Grupie ERGO Hestia) zwraca uwagę na rangę rywalizacji.

– Konsekwentnie, już od 7 lat przyznajemy co roku finansową nagrodę za najciekawsze projekty proekologiczne w polskich uzdrowiskach. Zmiany klimatyczne to ogromne wyzwanie, z którym musimy się wszyscy dziś zmierzyć. Dlatego nasz konkurs ma nie tylko znaczenie promocyjne, ale i praktyczne: wskazywania najlepszych pomysłów i projektów, związanych właśnie ze zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska, które są godne naśladowania – zauważa Zamarripa.

Poza Muszyną do pierwszego etapu VII edycji konkursu zgłosili się: Sopot/Ustka (pomorskie), Połczyn-Zdrój (zachodniopomorskie), Rabka-Zdrój i Czarny Dunajec (małopolskie), Goczałkowice-Zdrój (śląskie), Kazimierza Wielka (świętokrzyskie), Gołdap (warmińsko-mazurskie) oraz Uniejów (łódzkie). Teraz kapituła konkursu będzie wizytować wszystkie zakwalifikowane uzdrowiska. W jej skład wchodzą eksperci: pracownicy Polskiej Akademii Nauk zajmujący się zmianami klimatu, akademiccy wykładowcy i przedstawiciele organizatora.

Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników nastąpi jesienią 2022 roku. W sześciu poprzednich edycjach rywalizowało aż 31 polskich uzdrowisk. Wśród laureatów są m.in: Busko-Zdrój, Lądek-Zdrój oraz Inowrocław.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama